Magazin

Köpeğini kıskandı komşusunu vurdu

Köpeğini kıskandı komşusunu vurdu

Antalya'da yaşayan bir Avusturya vatandaşı yolda bulduğu Şiva adlı köpeği kızı isteyince komşusu Mustafa Özay'a verdi. Köpek Avusturyalı'dan ayrılmayınca yeni sahibini çileden çıkardı.

Antalya'nın Yeşilbayır Beldesi'nde yaşayan İran asıllı, Avusturya vatandaşı 68 yaşındaki Mohamed Manutschehr, komşusunun 'Şiva' adlı köpeğini kıskanması nedeniyle az daha ölüyordu. Manutschehr'i köpeğini kendisine alıştırmakla suçlayan 58 yaşındaki Mustafa Özay, 'Köpeğim neden seni daha çok seviyor' diyerek komşusunu kurşun yağmuruna tuttu. Ameliyata alınan Manutschehr'ın kalbi ile akciğeri arasında tehlikeli bir yere saplanan mermi çekirdeği çıkarılmadı. Mohamed Manutschehr olayı şöyle anlattı:

Köpek beni çok seviyor
'Bu sokak köpeğini yavru iken aldım. Kapı komşum Mustafa Özay'ın Almanya'da yaşayan kızı köpeği çok sevdi ve kendisine vermemi istedi. Avusturya'ya gidip geldiğim için bakamayacağımı anladım ve verdim. Ancak, köpek beni çok seviyor, yürüyüşe çıktığımda benimle geliyor, yanımdan ayrılmıyordu. Olay günü bisikletimle dolaşmaya çıktığımda o da geldi. Eve dönerken, Mustafa Özay aracını üzerime doğru sürdü. Ben de 'Ne oluyor beyefendi?' dedim. Bana 'Köpeğim seni neden bu kadar fazla seviyor? Seni öldüreceğim' dedi. Önce bıçak çıkardı. 'Şaka mı yapıyorsun?'dedim. Arabasına gitti, tabancasını alıp önce yere ateş etti. 'Yeter şaka yapma artık' dedim, doğrultup, bana doğru ateş etti. Şimdi şu halimize bakar mısınız. Bir köpeğin sevgisini kazanamayan adam şimdi hapiste, ben hastanede, köpek ise evde. Değer miydi?'
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 12.10.2004
377
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.