Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Konya'yı UFO heyecanı sardı

Konya'yı UFO heyecanı sardı

Dün 21.00 sıralarında gökyüzünde beliren ışıklı cisim, bir saat sonra kayboldu. Çok sayıda vatandaş UFO ihbarında bulundu.

Konya'da önceki gece saat 21.00 sıralarında gökyüzünde beliren ve yaklaşık 1 saat kaldıktan sonra kaybolan ışıklı cisim heyecan yarattı. Basın kuruluşlarının bürolarını arayan vatandaşlar, 'UFO' ihbarında bulunurken, ışıklı cismin ne olduğu anlaşılamadı.

HER HAFTA ORTAYA ÇIKIYOR
Gökyüzünde çıplak gözle görülen ve çok yavaş hareket ederek güneybatı yönünde yükselip kaybolan kırmızı, sarı ve beyaz ışık saçan cismi gören vatandaşlar, hareket halindeki ışığın son bir ayda her hafta aynı saatlerde görüldüğünü iddia etti. Zaman zaman kameramanları da yanıltan ışıklı cisim kamera sabit olmasına karşın ileri geri hareket ediyor izlenimi verdi.

'ÇEKİM BİLE YAPILMIŞ'
Vatandaşlar cisim hakkında, 'UFO', 'Awacs uçağı' veya 'Meteoroloji balonu' tanımlamasında bulunurken, ışık kütlesini dürbünle izlediğini belirten bazı vatandaşlar ise "Son bir aydır her hafta burada beliriyor. Dürbünle de izledik. Kimileri çekim bile yapmış ama ne olduğunu bir türlü anlayamadık" dedi.
(Milliyet)
424
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.