Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kondüktöre tükürmek yasaktır!

Kondüktöre tükürmek yasaktır!

Avustralya'da sürekli rötar yapan trenler, halkı çileden çıkardı. Vatandaşları sükûnete davet eden sendika başkanı, görevlilere tükürülmemesini rica etmek zorunda kaldı.

Şu sıralar Avustralya'daki en çileli meslek demiryolu görevlisi olsa gerek, zira halk sürekli geciken trenlere olan tepkisini görevlilere tükürerek gösteriyor. Durum o kadar vahim bir hâl almış ki, Tren, tramvay ve otobüs çalışanları sendikalarının başkanı Nick Lewocki, trenlerin rötar yapmasına sinirlenen halkın görevlilere tükürmemesini istedi. New South Wales eyaletinde kızgın yolcuların hışmına uğrayan görevli sayısında büyük artış görüldüğünü belirten Lewocki, aksamalardan sorumlu olmadıklarını göstermek için bir reklam kampanyası başlatma niyetinde olduklarını vurguladı.


New South Wales işçi konseyine bir mektup yollayan Lewocki, çok sayıda demiryolu çalışanın sözlü hakarete uğramaktan ve uğradıkları şiddetten dolayı şikayetçi olduklarını yazdı. Durumu değerlendiren New South Wales işçi konseyi başkanı John Robertson da, reklam kampanyasının güzel bir düşünce olduğunda hemfikir.
339
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.