Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Komplekslerini göğüs protezi ile yeniyorlar

Komplekslerini göğüs protezi ile yeniyorlar

Çin'in sanayi ve ticaret merkezi Şanghay'da erkekler arasında göğüs protezi taktırmak isteyenlerin sayısı hızla artıyor.

Şanghay Günlüğü gazetesinin haberine göre, göğüs protezi taktırmak isteyen erkekleri "kadınları veya müşterilerini, hatta zaman zaman da patronlarını etkilemek" için bu yönteme başvuruyor. Protezler kadınların kullandığına benziyor, ancak farklı kalınlıkta ve daha sertler.

Doktorlar uyarıyor
Doktorlar, "Arnold Schwarzenegger'e benzemek için yapılan bu ameliyatların riskli olduğu" uyarısını yaparak, alerjisi veya kalp sorunu olanların başka bir yol bulması gerektiğini ifade ediyorlar. Şanghay Renai hastanesinden Liu Chunlong, ameliyatın gereksiz olduğunu vurgulayarak, egzersizle aynı sonuca daha güvenli şekilde ulaşılabileceğini belirtiyor.

"Psikolojik sorunları var"
Hastanelerinde geçen yıllarda bu tür iki üç ameliyat yapılırken, bu rakamın bu yıl 40'ı bulduğunu kaydeden Liu, bu ameliyat için başvuranların tamamına yakınının psikolojik sorunu bulunduğuna dikkati çekerek, "Zayıf kaslarından dolayı mutsuz olan bu insanlarda ameliyat bazen psikolojik terapi işlevi görüyor" diyor.
298
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.