Magazin

Komik Bir Cinayet ve Şahane Bir Komedi

Komik Bir Cinayet ve Şahane Bir Komedi

Zihinsel Engellilerin oluşturduğu tiyatro topluluğunun 5.gösterisi olan bu oyun 5 Haziran'da sergilenecek...

oyun

Komik Bir Cinayet ve Şahane Bir Komedi

Tarih: 5 Haziran 2012

Saat: 19:00

Yer: Su Gösteri Sanatları, Aksaray

İletişim: 0537 037 43 93

( TİYATRO ZET)

Zihinsel engelli çocukların sanatsal güçlerini açığa çıkarmak için Psikolog, Özel Eğitim Danışmanı, Tiyatro Eleştirmeni Yaşam KAYA tarafından 2005 senesinde başlatılan ‘Zihinsel engelli bireylere profesyonel tiyatro eğitimi’ 7. yılına girdi. Yine birçok tiyatro ve sinema sanatçısının destek verdiği projede, Tiyatro oyuncusu Öykü Başar büyük bir özveriyle beş senedir profesyonel tiyatro eğitimine devam etmektedir.

Çocukların sosyalleşmesini sağlamak, toplumun zihinsel engelli bireylere olan ilgisini arttırmak, zihinsel engelli bireylerin bağımsız yaşam becerilerini geliştirmek, zihinsel engelli çocuklara sahip ailelere bir umut ışığı olmak için Tiyatro ZET‘ in çalışmaları durmaksızın sürmektedir.

Projede Keşke Hayatım (2006), Bedenin Dili(2007), Şahane Bir Komedi(2008), Komik Bir Cinayet(2009), Tartuffe(2010) oyunları izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Tiyatronun çalışmaları 2009/2010 tiyatro sezonunda Komik Bir Cinayet oyunuyla Kültür Bakanlığı’ndan maddi destek görmüştür.

Tiyatro ZET çalışmalarını İstiklal Caddesi İmam Adnan – Nane Sokak No:5 Kat:2 Beyoğlu adresinde sürdürmektedir.

Zihinsel Engelli Bireylere Profesyonel Tiyatro Eğitimi 9 zihinsel çocuğumuz ve ailelerin azmi ile yoluna devam ediyor. Proje gelecek sezonki çalışmalar için yeni gönüllülerini bekliyor.

Yayın tarihi: 03.05.2012
957
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.