Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Komadan çıktığına pişman olacak

Komadan çıktığına pişman olacak

ABD'de geçirdiği trafik kazası nedeniyle 19 yıl komada kaldıktan sonra kendine gelen Terry Wallis, yalnızca değişen bir dünyaya gözünü açmakla kalmadı, kişisel hayatında da onu bekleyen kötü sürprizler var.

Terry Wallis'in 20 yaşında geçirdiği kazadan sonra komaya girmesi üzerine annesi Angilee ile babası Jerry mahkemeye başvurarak kendilerini tek vasi olarak tayin ettirdiler. En son gördüğünde 17 yaşında olan karısı Sandi'nin ise Terry'nin yanına yaklaşmasına bile izin vermediler.

Sandi, Terry'den boşanmamış olmasına rağmen bir başka adamla birlikte oldu. Şu anda 14, 15 ve 16 yaşında olan üç çocuk sahibi olduğu adam daha sonra başka bir kadınla evlendi.

Sandi, ''Bütün bu yıllar boyunca ailesi Terry'yi görmeme izin vermedi. Hálá da izin vermiyorlar. Kaza olduğunda 17 yaşındaydım ve çok ağladığımı hatırlıyorum. Terry'ye bakamayacağımı söylediler. Çok gençtim ve bakmam gereken bir bebeğim vardı. Annesi benim kötü biri olduğumu düşünüyordu. Torunlarıyla bile hiç konuşmadılar. Amber'in ne suçu olabilirdi ki?'' diye konuştu.

Terry'nin annesi hastaneyi haftada en az iki kez ziyaret ediyor ve hiç iyileşme umudu olmadığı halde oğlunu hafta sonları ve tatil günlerinde eve de getiriyordu.

Aile içinde ciddi anlaşmazlıklar bulunduğunu belirten Sandi, ancak artık daha fazla aileden kopuk kalamayacağını söyleyerek, ''O benim kocam. Mahkemeden vasilik çıkarması için bir avukata başvurdum'' dedi.

Babası kaza geçirdiğinde 6 aylık olan Terry ile Sandi'nin biricik kızları Amber ise 18 yaşına bastıktan bu yana Memphis'te bir gece kulübünde striptizci olarak çalışıyor.

Babası komadan çıktıktan sonra görmesine izin veriliyor. Sandi, ''Terry, kızının bebekliğini hatırlıyor. Ona, sadece onun için ayağa kalkıp yeniden yürümeyi öğreneceğini söylemiş. Amber çok güzel bir kız ve babası ona gerçekten güzel olduğunu söylemiş. Amber, babasının konuştuğunu duyunca ağlamış'' dedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 15.07.2003
401
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.