Magazin

'Kokain partilerine gitmiyorum diye...'

'Kokain partilerine gitmiyorum diye...'

Şarkıcı Nihat Doğan yine çarpıcı açıklamalarda bulundu

nihat doğan

Gün geçmiyor ki Nihat Doğan adını sosyal medyada, gazete ve televizyonlarda duymayalım. Bir gün Derya Büyükuncu’ya laf söylüyor başka bir gün Ahmet Hakan’a… Sosyal medyada alay konusu oluyor, karikatürize ediliyor. Ama o bildiği yolda ilerliyor; buna da “Mazlumun yolu” diyor. Bir de Ramazan ayına hürmeten Müjdat Gezen, Fazıl Say ve Ahmet Hakan’dan özür diliyor.

Son zamanlarda neler yapıyorsunuz?
Ramazan ayı en durgun aylarımızdan… İçki satışı yapılan yerlerde çıkmayı tercih etmiyorum, eh malum düğünlerin de en durgun olduğu bir dönem. Bu aralar kendimi maneviyatıma adamış durumdayım. Ramazan’dan sonra 3 şarkılık bir albüm çıkaracağım. Stüdyoda zaman geçiriyorum. Hafta sonu Umre’de olacağım…

- Evet, Twitter’dan duyduk. Emine Erdoğan’ın Arakan davetini bu yüzden kabul edememişsiniz… Hayırlı olsun…
Çok heyecanlıyım. Arkadaşlarımla toplanıp gideceğim, Allah kabul ederse…

CAHİL BİR ADAMIM
- Dininizi ağzınızdan düşürmüyorsunuz. Hem eğlence hayatının içinde yaşayıp hem de dini ağzınızdan düşürmüyor olmak nasıl bir denge gerektiriyor?
Ben dinimi kendimce yaşıyorum. Hem eğlenip, hem dinini yaşayan kimse yok mu?

- Kimsenin inancınızı sorguladığını sanmıyorum. Dini bu kadar dilinizden düşürmüyor olmanız eski alışkanlığınız mı?
Babam hafızdı, devamlı evde kuran okuyan biriydi rahmetli. Ondan bana kalan bir şey. Ben onlar gibi yaşamıyorum tabii. Ama dağdaki çobanla bizim nefis mücadelemiz aynı değil. Bizim içinde bulunduğumuz şartların daha zor olduğunu düşünüyorum.

- Hitabet sanatınız etkileyici ve farklı… Hutbe verir gibisiniz, uzun yıllar ilahiyat konusunda ilim yapmış bir edayla konuşuyorsunuz…
Ben ne ilahiyat okudum, ne herhangi bir üniversite, ne master, ne başka bir şey… Cahil bir adamım. Bildiğimi konuşuyorum.

- “Cahilim” çok iddialı bir tanımlama. Herhangi bir konuda eğitim almamış olmanız sizi sıkıntıya sokuyor mu?
Bizim camiada kim eğitimli ki… Hülya Avşar okumuş mu? Ya Gülben Ergen’in master’ı mı var? Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz, peki ya Tarkan? Onların diplomalı olduğunu sanmıyorum… Kim diplomalı ki? Beni cahil gibi gösteren, ötekileştiren bir güruh var. Vatan için canımı versem, beni yine de yerin dibine sokarlar.

‘ELİT SOSYALİST’ BUNLAR
- Sürekli karikatürize ediliyorsunuz. İnsanların bunu size neden yaptığını hiç düşünüyor musunuz?
Sözde sosyalistler, komünistler, eğitimli, bilgili insanlar beni sevmeyen bir güruh. Ama hepsi ‘elit sosyalist’ tipler. Sosyalist dediğin Anadolu insanının yanında olur. Ben Anadolu insanıyım. Batı hayranları olduklarından, bana ve benim gibilere küçümseyerek bakıyorlar. İslamiyet Batı’dan gelse alnı secdeden kalkmayacak tipler bunlar.

- Psikolojinizi merak ediyorum. Üzülüyor musunuz yoksa işin makarasında mısınız?
Ne şakası, ne dalgası… Beni sevmiyorlar; çok zorluklar yaşıyorum. Çok vaktimi harcadım bu psikolojiden çıkabilmek için. Nasıl umursamam! Bir sabah uyanıyorum, internet, gazeteler yine beni malzeme edip bir şeylerle dalga geçiyor. O kadar kanıksanmış ki, benim söylemediğim ipe sapa gelmez bir cümlenin altında Nihat Doğan imzası var. Sonra altında muhabbetler almış yürümüş. Hep bir karalama kampanyası… Buna bir insan nasıl dayanır?

- Peki, psikolojik destek aldınız mı?
İnancıma sığındım, maneviyatıma döndüm. Allah’tan başka kimsenin el uzatmayacağını anladım. Beni kayıtsız şartsız görmüyorlarsa ben ne yaparsam yapayım yine de görmeyeceklerini anladım. Diplomalarım yok, şehirli değilim ama samimi bir adamım. İçim neyse dışım da bir… Çok vakit harcadım bunları düşünmekle… Kendimi çamura saplanmış, tekeri boşuna dönen bir araba gibi hissettim. Tekerler dönüyor dönüyor ama bir yere gitmiyor…

Yayın tarihi: 13.08.2012
1024
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.