Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Kocam beni haftada bir dövsün'

'Kocam beni haftada bir dövsün'

İran'da kocasının neredeyse her gün dayak atmasından bıkan bir kadın, yargıçtan haftada sadece bir gün dövülmek için karar çıkarmasını istedi.

İran'da akıllara ziyan bir olay yaşandı. Merdomsalari gazetesinin bugünkü haberine göre, Meryem C. adlı kocasının hemen hemen her gün kendisini dövmesinden usandığı için kocasını aile mahkemesine şikayet etti ve yargıca, "Sizden kocamın beni haftada bir gün dövmesi için bir karar almanızı istiyorum" dedi.

Çocuk işe yaramadı
Meryem C, kocasının kendisini dövme huyundan çocuğunu dünyaya getirmesiyle vazgeçeceğini düşündüğünü, ancak beklentisinin aksine yediği dayakların daha da arttığını belirterek şöyle konuştu: "Ailemi seviyorum, ailemin dağılmasını istemiyorum. Ne kocamdan ayrılmak istiyorum, ne de ondan nafaka istiyorum. İstediğim tek şey, kocamın beni haftada bir gün dövmesi. Dayak atmak kocamın huyu haline gelmiş, ben de yaptığım şikayetle kocamın kötü huyunu terk etmesini beklemiyorum. Ancak yasaların bana arka çıkmasını istiyorum."

"Dövüyorum ama her gece değil"
Kadının açıklamasını gülümseyerek dinleyen yargıç Emirabadi, söz hakkı verdiği kadının kocası da, "Eşimi dövüyorum, ancak her gece değil. Kadının kocasından korkması gerektiğine inandığım için, onu döverek bana itaat etmesini sağlıyorum" diye konuştu. Yargıç Emirabadi, karı kocanın ifadesini dinledikten sonra, Meryem C'nin kocasından, "eşini dövmeyeceğine" dair yazılı taahhüt aldı.
440
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.