Magazin

Kız Kulesi'nden Kız Kalesi'ne

Kız Kulesi'nden Kız Kalesi'ne

Kısa adı TKKD olan Türkiye Kamp ve Karavan Derneği üyeleri, kampçılık ve karavancılığı tanıtıp yaygınlaştırmak amacı ile karavan turu düzenledi.

İstanbul'dan başlayarak Silifke'de tamamlanacak olan tur ''Kız Kulesi'nden Kız Kalesi'ne'' adını taşıyor. 3 hafta sürecek tur, dün başladı. Tur öncesinde Kız Kulesi'nde yapılan toplantıda konuşan Türkiye Kamp ve Karavan Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Reha Bali, 1966 yılında kurulan derneklerinin geçen zaman içinde uluslararası alanda da kendisini ispatladığını belirtti. Derneklerinin FICC Uluslararası Kamp ve Karavan Federasyonu üyesi olduğunu anlatan Reha Bali, şunları söyledi:

''Bu yılki aktivitemiz iki aşamalı. Birincisi Kız Kulesi'nden başlayacak. 20 karavandan oluşan yaklaşık 50 kişi, 3 hafta boyunca 2 bin 700 kilometre yol katederek Silifke'ye ulaşacak. İkinci faaliyetimiz ise 2 Ağustos'ta Avrupa'daki bazı ülkeleri içeriyor. Geçtiğimiz yollarda ve konakladığımız bölgelerde, derneğimizi tanıtıp eski komşuluk ilişkilerini yaşattığımızı göstereceğiz.''
Yayın tarihi: 16.06.2002
513
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.