Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

"Kıvanç'ı fazla pohpohluyorlar"

"Kıvanç'ı fazla pohpohluyorlar"

Yıllardır sektörde olmasına rağmen en büyük çıkışını "Yaprak Dökümü"nde canlandırdığı Oğuz karakteriyle yapan Tolga Karel, uzun süredir koruduğu sessizliğini bozdu. Son dönemde oyunculuğundan çok gece hayatı ve alkol düşkünlüğüyle haber olan Karel, medyanın kendisini "kötü adam" ilan ettiğine inanıyor.

"Kıvanç'ı fazla pohpohluyorlar"
Sizinle ilgili haberleri sürekli yalanlıyorsunuz. Peki, insanların size karşı bir art niyetleri mi var? Durup dururken hakkınızda neden bu kadar çok olumsuz haber yapılsın?

Altı senelik kariyerimde şunu anladım; medya beni çok seviyor. Ama bu sevgi, severken öldürmek gibi bir şey! Özellikle "Yaprak Dökümü"nden sonra yerlerde sürüneyim, biteyim, mahvolayım, her şeyimi kaybedeyim diye bekleyen ciddi bir kitlenin olduğunu anladım. Mutlaka medya için iyi malzemeyim ama bu kadar da sert haberler yapmayın.

Size iyi bir malzeme olduğunuzu düşündüren ne?

Farklı olduğum ve farklı yaşadığım, şöhret kritelerinde bir hayat sürmediğim, daha halktan olup insanların içinde yaşadığım için olabilir... Çünkü medyaya göre şöhretli olanlar evden çıkmaz, belli stratejiler izler, lüks otomobillere biner, korumalarla dolaşır. Ben bunun dışına çıktım.

CAMİAYA GÖRE ANORMAL HALKA GÖRE NORMALİM

Siz neden anlattığınız o şöhret kriterlerine göre yaşamayı tercih etmediniz?

Çünkü ben o camiaya göre anormal, halka göre normal bir insanım! Normal insanlar ne yapar? zaman zaman içebilir, sokakta bağırabilir, bu sizin özgürlüğünüzdür. Ben o komplekslerden, egolardan uzak bir hayat yaşamayı tercih ettim.

Alkol probleminiz olduğu ve bu yüzden mekanlardan çıkartıldığınız haberleri de sık sık gündeme geliyor. Alkol probleminiz var mı?

Bu tarz problemi olan bir adamın beş sene boyunca, 174 bölümü bir istikrar çerçevesinde, askeri düzende götürmesi mümkün mü? Bunu hangi akıl kabul edebilir. Zaman zaman sert çıkışlarım olmuştur ama kimseden fazla yaşamadım. Tabii ki mükemmel değilim ama bu olaylar gereksiz yere çok abartıldı.

Peki, ne kadar içersiniz?

Oturduğumuz ortama göre değişir. Dostlarımızla sohbet ederken birkaç kadeh şarabmızı içebiliriz herkes gibi... Onun dışında da alkolle bir münasebetim yok, abartıldığı gibi değil.

KÖTÜ ADAM İMAJIM BEŞ SENEDE OTURDU

Kıvanç Tatlıtuğ sizi istemediği için bir dizi projesinden çıkarıldığınız doğru mu?

Bana bu proje için teklif gelmemişti ki.

Haberlerden sonra Kıvanç Bey'i aradınız mı?

Hayır. Dizi kadrosunu belirleyen bir oyuncu olamaz, olmamalı da. Zaten böyle bir işin içinde olmam... Bende hep bir mütevazılık var, ama öte yandan birilerinin çok fazla pohpohlandığını düşünüyorum.

Yani Kıvanç Bey mi pohpohlanıyor?

Evet. Karşı taraf açısından böyle düşünüyorum. Ben bir gazetede şunu bile okudum: Dizi onaylanmış, biz kardeş olmuşuz, bütçeler bile açıklanmış. Güya Kıvanç Tatlıtuğ bölüm başına 35 bin, TL ben 20 bin TL alıyormuşum.

Sizce neden Kıvanç Tatlıtuğ lehine, sizin aleyhinize konuşuluyor?

Benim beş seneden beri bir "kötü adam" imajım var ya, ondan...

Bu kötü adam imajının üzerinize yapışacağını tahmin eder miydiniz?

Ben beş sene boyunca benden olması istenilen karakteri, yani Oğuz'u taşıdım sadece... Şöyle de bir kırgınlığım var. Beş sene Ay yapım'la çok güzel işler yaptım. Orayı aile gibi gördüm. Ama kimseye bir yanlışım olmadan yollar ayrıldı. Demek ki insanların aile anlayışı farklıymış.

503
YORUMLAR

hop ayır olun bakalım herkez keşke kıvanç gibi olsa

gülçin karaalioğlu 20.07.2011 10:04:46

senin sadece imajın değil, kendinde kötü adamsın. Kıvanç'ı da kıskanmayalım lütfen! çocuk hem başarılı hem yakışıklı hem de ahlaklı.. kimseyle bir polemiği olmuyor. işte bu yüzden seviliyor ve tutuluyor.

haha 20.07.2011 09:54:36
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.