Magazin

Kıvanç hakkında 10 şey!

Kıvanç hakkında 10 şey!

Kıvanç Tatlıtuğ podyumlardan oyunculuğa geçiş yaptıktan sonra fırtına gibi esti.

Dizileri sadece Türkiye'de değil Ortadoğu'da da hayranlıkla izlendi.

'Aşk-ı Memnu'daki 'Behlül'e 'bebek yüzlü' haliyle can veren ünlü oyuncu, 'Ezel'deki façalı 'Sekiz' tiplemesiyle de büyük beğeni kazandı. Kıvanç Tatlıtuğ'un bilinmeyen yönlerini 10 maddede toplan

1983 Adana doğumlu, akrep burcu. Beş kardeşin en küçüğü. Babasının kalp ameliyatı geçirmesinin ardından 1997'de İstanbul'a taşınmışlar ve Kalamış Lisesi'nden mezun olmuş.

HAYALİ NBA'E GİTMEKTİ
Adana'dayken Fiskobirlik, Çukurova, Devlet Su İşleri ve Tarsus Amerikan Koleji'nde basketbol oynamış. En büyük hayali bir gün NBA'e girebilmekmiş. İstanbul'da iki yıl Ülkerspor'da, birer yıl da Beşiktaş ve Fenerbahçe'de oynamış. Sakatlanınca bırakmak zorunda kalmış.

Annesi bir gün Beylikdüzü'nde bir marketin camında mankenlik ilanı görmüş ve oğlunun haberi olmadan birkaç fotoğrafını ajansa yollayıvermiş. Böylece fotomodellik dönemi başlamış.

2002'de Best Model Of The World seçilmesinden sonrasını çoğumuz biliyoruz. Paris'te Success Ajans'tan gelen bir teklif üzerine 1.5 yıl Paris'te yaşadı. Burada adını telaffuz edemedikleri için Avrupa moda piyasasında 'Kıvan' adıyla nam saldı.

GECE HAYATINI SEVİYOR
'Muhteris Ruhlar' filminde 'Deli Niyazi'yi, 'Gümüş' dizisinde 'Mehmet'i, 'Amerikalılar Karadeniz'de 2'de 'Muzaffer'i, 'Menekşe ile Halil'de 'Halil'i oynadı. 'Aşk-ı Memnu'da Behlül rolüyle kalplere kazındı. 'Grease' müzikalinde rol aldı. 'Ezel'de façalı psikopat 'Sekiz' karakteriyle can yaktı.

Azra Akın, Meltem Cumbul ve İdil Fırat ile birlikte olmuştu. Gece alemlere akmayı seviyor, tavla oynamaktan hoşlanıyor.

Gümüş' dizisiyle Arap kadınların kalbine taht kurmuştu. Hatta Arap şarkıcı Rula Said'in klibinde de oynadı. O dönemler Arap haber ajanslarında "Karısının cep telefonunda Kıvanç Tatlıtuğ'un fotoğrafını buldu, boşadı" tarzında haberler de geliyordu.

Kolunda 'Only Allah can judge me' (Yalnızca Allah beni yargılayabilir) yazılı bir dövmesi var.

'Head and Soulders' reklamında "Kumsalda koşmayı severim" demesiyle; şimdilerde de Mavi Jeans reklamlarında "Vay vay vay vay" repliğiyle takibimizde.

Çok bilen eleştirmenlere göre tek kusuru; kısa, dolma parmakları.
(Sabah)
Yayın tarihi: 08.10.2010
536
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.