Magazin

Kişiye özel defilenin sırrı!

Kişiye özel defilenin sırrı!

Altı yıl önce ünlü mankenler Çağla Şıkel, Yeşim Palandüz, Şennur Şafak'ın katıldıkları, büyük sansasyon yaratan Akmerkez'deki 'kişiye özel' defilenin baş kahramanı modacı Hüseyin Küçük yıllar sonra konuştu.

Üç manken seçildi
Gazetelerde Arapların Paris'te bulunan ünlü modaevlerinde kişiye özel defileler yaptırdığı haberleri kafamda bir ışık yaktı. Düşüncemi müşterisi olduğum Burberry yetkililerine anlattım. Onlar da Neşe Erberk'e açtılar konuyu. Neşe Hanım sözüne güvenilir kızlar olarak Çağla Şıkel, Yeşim Palandüz ve Şennur Şafak'ı bu iş için seçti.

Hüseyin Küçük, Çağla Şıkel'in Beyaz'dan ayrılmasına neden olan defilenin perde arkasını Klass dergisine anlattı.

Göz zevkimizi doyurduk
Çok farklı bir atmosfer yaşandı. Defile boyunca mankenler bikiniyle önümüzden yürüdüler. Orada gözler konuştu. Asıl hedefimiz çapkınlıktı ama hedefimize ulaşamadık. Kızlarla tanışmak yerine sadece gözlerle konuşabildik, o kadar. Neşe Hanım ağırlığını koydu ve olmadı. 40 bin pound harcadık ama göz zevkimizi doyurduk.

Beyaz'a olayı anlattım
1,5 ay sonra Çağla bu olayı basına anlattı. Çağla, prim yapmak ya da zengin erkeklerin peşine düşmesini istemiş olabilir. O dönem Beyaz'la (Beyazıt Öztürk) birlikteydi. Beyaz, olayın iç yüzünü sordu, ben de o geceyi anlattım kendisine. Dürüst bir defile yapıldığını anlattım ama kimse anlamak istemedi.

Kişiye Özel defilenin baş kahramanısınız. Bu defile fikri nasıl ortaya çıktı?
Bundan yaklaşık altı yıl önce çok iyi kazanan bir modacıydım. Gazetelerde Arapların Paris'te bulunan ünlü modaevlerinde kişiye özel defileler yaptırdığı haberleri kafamda bir ışık yaktı. Arkadaşlarımla "Biz niye yapmayalım" dedik. O dönem Burberry'nin müşterisiydim ve düşüncemi Burberry yetkililerine anlattım.

Onlar da Neşe Erberk'e açtılar konuyu. Neşe Hanım önce bu durumun yanlış anlaşılabileceğini söyledi ancak sonra ikna oldu. Sözüne güvenilir kızlar olarak Çağla Şıkel, Yeşim Palandüz ve Şennur Şafak'ı bu iş için seçti. Daha sonra Burberry'den satın alınan kıyafetlerle defileyi o dönem çok moda olan Akmerkez'deki rezidansımda gerçekleştirdik. O gün defile için daireme üç manken, Neşe Erberk, Burberry Mağaza Müdürü, Tuna Bilecik ve İlker Ünal geldi. Toplam sekiz kişilik kadroyla defileyi gerçekleştirdik.

Sunay ve İlker'in yaşı benden küçüktü. Defile için 40 bin Pound'luk alışveriş yaptılar mankenler. Defile sonrasında da kıyafetleri mankenlere hediye ettik ve Papermoon'dan sipariş ettiğimiz yemekler yendikten sonra herkes rezidansımdan ayrıldı.
Yayın tarihi: 03.08.2007
987
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.