Magazin

Kışın üşümeye son

Kışın üşümeye son

"Kış Güneş" adlı açık hava ısıtıcısı, 15 dakikada 500 metrekarelik bir alanı 20 derece ısıtıyor.

Açık havada çalışanları soğuktan korumak makinelerı ısıtmak ve donmayı önlemek amacıyla üretilen "Kış Güneşi", 1800 dolardan satılıyor.

Açık havada çalışanları soğuktan korumak, makineleri ısıtmak ve donmayı önlemek amacıyla üretilen "Kış Güneşi" adlı açık hava ısıtıcısının, 15 dakikada 500 metrekarelik alanı 20 derece ısıttığı bildirildi.

Çukurova Isı Sistemleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti Proses Müdürü Atilla Odabaşı, açık hava ısıtıcısı olan "Kış Güneşi"nin, özellikle dış ortamda çalışanların soğuktan etkilenmesi üzerine Japonya tarafından üretildiğini kaydetti.

Odabaşı, "Kış Güneşi"nin 50 kilogram ağırlığında, elektrik, mazot ve gazyağı ile çalışabilen, taşınması kolay bir alet olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Açık havada üşüme sorununa son veren kış güneşi adlı alet, saatte 3.8 litre mazot veya gazyağı yakıyor. Bu süre içinde ise 33 bin 620 kilokalori ısı yayıyor.

Sıcak hava üflemeli çalıştığı için çeredeki soğuktan etkilenmeden ister açık ister kapalı olsun belirlenen bölgeyi kolayca ısıtabiliyor. Bu alet 500 metrekarelik bir açık hava alanını 15 dakika içinde 20 derece ısıtma potansiyeline sahip."

Maliyeti bin 800 dolar

"Kış Güneşi"nin depo, atölye, fabrika ve oto servis istasyonlarında mekan ısıtma, donmayı önleme ve açık havada yapılan çalışmalarda ısıtmayı sağlamak amacıyla kullanıldığını belirten Odabaşı, "İnşaatlarda soğuktan şikayetçi olan ve soğuk nedeniyle işlerini zamanında bitiremeyen birçok firmadan teklif almaya başladık. Kış ayları oldukça soğuk geçen bir ülkede en fazla ihtiyaç duyulacak bir alet olduğu inancındayım. Kış Güneşi, 1800 dolardan alıcı buluyor" dedi.
Yayın tarihi: 16.03.2002
405
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.