Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kışa üç günlük mola

Kışa üç günlük mola

Hava sıcaklıklarında gelecek üç gün içinde 3 ile 5 derece arasında artış olacağı tahmin ediliyor. Türkiye'nin batı bölgelerinde yağış, diğer bölgelerde ise az bulutlu ve açık bir havanın hâkim olması bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, bugün Trakya ve Ege kıyılarında yağmur etkili olurken, diğer bölgeler parçalı az bulutlu havanın etkisinde olacak. Yarın Marmara ve Ege Bölgeleri ile Akdeniz'in batısında yağmur, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güney kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı bekleniyor.
Diğer bölgeler az bulutlu ve açık olacak.

Yağışlar çarşamba günü özellikle yurdun batı kesimlerini etkisi altına alacak. Marmara, Ege, Akdeniz bölgeleri ile Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun batısı yağışlı, kalan yerler parçalı bulutlu ve açık olacak.

Üç gün boyunca sıcaklığın mevsim normallerinin üstüne çıkacağını belirten yetkililer, çarşamba günü Güney Ege'de lodosun etkili olacağını, iç kesimlerde ise hafta boyunca sabah saatlerinde sis görüleceğini söyledi. Sıcaklık perşembe gününden itibaren yeniden azalacak.
(Radikal)
390
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.