Magazin

Kırık ayakla sahnede 3.5 saat

Kırık ayakla sahnede 3.5 saat

Tiyatro sanatçısı Funda Gökgücü, eşi görülmedik bir fedakarlık gösterdi. Sanatçı, ''Ghetto'' adlı oyunda henüz perde açılır açılmaz ayak bileği kırılmasına rağmen 3.5 saat boyunca sahnede kalarak eseri tamamladı.

İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi'nde sahnelenen ''Ghetto'' adlı oyun,alışılmış şekilde alkışlarla başladı. Müzikle birlikte ilk sahnede Nazi askerinden kaçmaya başlayan Funda Gökgücü, ters bir hareket yapınca bileğinde acı hissetti. Ağrısını seyirciye belli etmeyen Gökgücü, eserin ikinci perdesine başlamadan önce ayak bileğine sporcular için kullanılan soğutucu sprey sıkıldı. Sanatçı, hareketlerini kısıtlayacağını düşünerek ağrı kesici iğne yapılmasına da karşı çıktı.

Gökgücü'nün ayağının sadece burkulduğunu zanneden arkadaşları, sanatçının sahneye çıkmasına yardım ettiler. Bu şekilde oyunu tamamlayan sanatçı, perdenin kapanmasından sonra hastaneye gitti ve tedavisini yaptırdı. Kırılan ayak bileği alçıya alınan Gökgücü, Şubat ayına kadar sahnelerden uzak kalacak.

YİNE AYNI ŞEYİ YAPARIM...
Funda Gökgücü, oyunun ilk dakikasında böyle bir talihsizlik yaşayarak sahnelerden uzak kaldığı için üzüntü duyduğunu söyledi. Eserin çok sevdiği bir müzikal olduğunu ve zevkle sahneye çıktığını anlatan Gökgücü, ''Nazi askerinden kaçtığım sahnede ters birhareket yapınca ayağım burkuldu. Kırıldığını anladım. Kuliste acıdan korkunç bir şekilde ağladım. Ama, oyunu bırakamazdım'' dedi.

Ayak bileğinin kırılmasının ardından ikinci perde başlamadan önce kulisten sahneye kadar arkadaşlarının taşıdığını, ancak bunu seyirciye hissettirmeden esere devam ettiğini ifade eden Gökgücü, ''Arkadaşlarım, 'eğer kırıldığını bilseydik sana izin vermezdik' dediler. Ama, bence onlar da aynı şeyi yaparlardı. Şimdi olsa yine aynı şeyi yaparım'' diye konuştu.

(aa)
Yayın tarihi: 15.12.2002
398
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.