Magazin

Kim yakalanmak ister?

Kim yakalanmak ister?

Britanya'da polis ve TV kanalı, bir türlü yakalanamayan 150 suçluyu faka bastırdı. Sözde yarışmaya çağrılan suçlular ödül sevinciyle gittikleri stüdyoda kelepçelendi.

Britanya'da polis bir türlü yakalayamadığı suçlulara ulaşmak için inanılmaz bir yönteme başvurdu.

Bu kişileri televizyonda bir yarışma programına katılmak üzere çağırtan polis, ödül beklentisiyle stüdyoya gelenleri karakola götürdü.

Sahte stüdyo
Ödenmemiş kefalet parası ve hırsızlık gibi küçük suçlardan ceza alarak, bir şekilde tutuklanmaktan kaçmayı başaran suçluları gafil avlamak isteyen Hampshire polisi, Channel Five adlı televizyon kanalıyla anlaşarak 150 suçluya yarışmaya katılmaları için davetiye yollattı. Yarışmacılar 'Great Big Giveaway Show' adlı sözde yarışmaya katılmak üzere sahte bir stüdyoya getirildi.

Herşey gerçek gibi
Yarışmacılar, sete çıkmadan önce makyaj odasına alındı. Bir süre sonra kaydedilmiş alkış sesini devreye sokan televizyon çalışanları, kırmızı halı üzerinden geçirerek ve sis makineleriyle ortalığı dumana boğarak yarışmacıları sete götürdü.

Kamera yerine kelepçe
Ancak burada yarışmacılar kameralarla değil, kelepçelerle bekleyen iki polisle karşılaştı. Suçlular önce karakola sonra mahkemeye götürülürken, insan hakları örgütleri, yöntemi protesto etti.
(Radikal)
Yayın tarihi: 07.10.2004
347
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.