Magazin

Kim Basinger yıkılmadı ayakta

Kim Basinger yıkılmadı ayakta

Sinemanın seksi yıldızı Kim Basinger, aktör Alec Baldwin'le fırtınalı bir evlilik geçirdi. Kızının velayetinin elinden alınacağı tehditleriyle zor günler geçiren Basinger, hayata döndü.

Kim Basinger, 'Cellular' isimli yeni filminden gazetecilere söz ederken heyecandan yanakları kızarıyor, sesi titriyordu. 51 yaşındaki yıldız, uzunca bir aradan ve özel yaşamında fırtınalı ve sıkıntılı günlerden sonra nihayet özel hayatını da sanat hayatını da düzene sokabildiği için böyle heyecanlıydı.

1971 yılında, 17 yaşındayken bir şampuan reklamında rol alarak kameralarla tanışmış, daha sonra da New York'ta mankenlik yapmaya başlamıştı. Mankenlikten 'Bond Kız'lığına terfi edince, kendini yeni bir dünyanın eşiğinde buldu.

Önceleri Kim Basinger'in mankenlik ve Bond kızı kimliğini sinema oyunculuğuyla bağdaştıramayanlar, onu küçümsediler. Ancak Kim Basinger, Hollywood'da adını duyurmaya kararlıydı.

KOCASINDAN DAYAK YEDİ
Yıldız hayatının en büyük hatasını İrlandalı Baldwin kardeşlerin ortancası Alec Baldwin ile evlenerek yaptı. Yakışıklı aktörle Kim Basinger birbirlerine pek yakışıyorlardı. Hollywood'da uzun yıllar devam edeceği sanılan bu evlilikte işlerin iyi gitmediği, yıllar sonra ortaya çıktı. Baldwin, alkol bağımlısıydı ve içki içtiği zamanlar bir canavara dönüşüyor, karısını dövüyordu. Bu arada çiftin Ireland adını verdikleri bir de kızları dünyaya gelmişti.

Kim Basinger, dayak fasıllarına daha fazla dayanamayacağını anlayınca, kocasından boşanmak istedi. Alec Baldwin, kızının velayetini alabilmek için yeni bir hukuk savaşı başlattı. Savaşı kazanansa Kim Basinger oldu.

Artık kızıyla birlikte huzur dolu bir hayata kavuşan yıldızın, 'Cellular' isimli filmi, geçtiğimiz hafta vizyona girdi. Kim Basinger, bundan sonra hiç ara vermeden film çevirmeyi sürdürecek.
(Hürriyet / Kelebek)
Yayın tarihi: 09.05.2005
500
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.