Magazin

Kidman'ın rekor serveti

Kidman'ın rekor serveti

Oscarlı ünlü yıldız Nicole Kidman, film başına aldığı ortalama 16-17 milyon dolarlık kazancıyla sinema dünyasının en çok kazanan aktrisi oldu.

Internetteki 'imdb' sitesinin haberine göre, The Hollywood Reporter'ın geleneksel 'En Çok Kazanan Oyuncular' listesinde film başına kazancı en yüksek 10 kadın yıldıza yer verildi.

Listedeki 10 kadın yıldızdan 6'sını Oscarlı ünlüler oluştururken, zirvede film başına 16-17 milyon dolar kazanan Kidman yer aldı. Son olarak 'Fur' adlı filmde fotoğrafçı Diane Arbus'u canlandıran Kidman, 'The Invasion' adlı bilim kurgu filminde de Warner Bros. ile birlikte çalışarak aynı ücreti alacak.

Oscarlı Reese Witherspoon ikinci
İkinciliği ünlü yıldız Reese Witherspoon'un elde ettiği listede, 'Bridget Jones'un Günlüğü' filminin yıldızı Renee Zellweger üçüncü oldu. Liste, bundan 4 yıl önce 'Erin Brockovich' filmi için 20 milyon dolar alarak listede birinci olan Julia Roberts'ın hala rakipsiz olduğunu da ortaya koydu. Üçüz çocuklarını doğurduktan sonra sinemaya ara veren Roberts'ın rekoruna halen erişilemedi.

Roberts ile birlikte geçtiğimiz yıllarda 20 milyon dolar alan bir başka oyuncu olan Cameron Diaz´ın ise kazancının azaldığı, listede görülen bir başka dikkat çekici nokta oldu. The Hollywood Reporter'ın film başına en çok kazanan kadın oyuncular listesi şöyle:

1- Nicole Kidman (16-17 milyon dolar)
2- Reese Witherspoon (15 milyon dolar)
3- Renee Zellweger (15 milyon dolar)
4- Drew Barrymore (15 milyon dolar)
5- Cameron Diaz (15 milyon dolar)
6- Halle Berry (14 milyon dolar)
7- Charlize Theron (10 milyon dolar)
8- Angelina Jolie (10 milyon dolar)
9- Kirsten Dunst (8-10 milyon dolar)
10- Jennifer Aniston (8 milyon dolar)
Yayın tarihi: 30.11.2006
338
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.