Magazin

Keremcem'in sırrı cenazede ortaya çıktı

Keremcem'in sırrı cenazede ortaya çıktı

Genç şarkıcı, yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak hayata veda eden ÖDP'nin kurucu üyelerinden Devrim Devin Kuzu'nun cenaze törenine katıldı. Önce herkesi şaşırtan bu durumun sebebi kısa bir süre sonra ortaya çıktı.

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde dün ölen Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin kurucu üyelerinden 48 yaşındaki Devrim Devin Kuzu'nun cenazesini vasiyeti üzerine kadınlar Taşıdı. Mezarlıkta yapılan törende ise gençler yumruklarını havaya kaldırarak sloganlar attı.

CENAZESİNİ KADINLAR TAŞIDI
Hürriyet'in haberine göre, 2003 yılından beri cilt kanserinden dolayı tedavi gören Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin kurucu üyelerinden ve hakları mücadelesinde ön saflarda yer alan Devrim Devin Kuzu, dün Fethiye Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Kuzu için bugün cenaze töreni düzenlendi. Ancak Akarca Mahallesi Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından erkekler cenazeyi taşımaya yönelince Kuzu'nun kız kardeşi, yeğeni ve diğer kadın arkadaşları cenazeyi erkeklerin taşımasına izin vermedi. Devrim Devin Kuzu'nun cenazesinin kadınların taşıması yönünde vasiyeti olduğunu belirten kadınlar tabutu sırtlayarak, cenaze arabasına kadar taşıdı.

KEREMCEM SEVGİLİSİNE DESTEK OLDU
Kuzu'nun tabutu Çatalarık Mezarlığı'na götürülürken cenazeye katılan gençler, sol ellerini yumruk yapıp havaya kaldırarak, 'Güneşe akın var güneşe akın, güneşi zaptedeceğiz, güneşin zaptı yakın. Ölenler, dövüşerek öldüler, güneşe gömüldüler. Vaktimiz yok onların matemini tutmaya. Akın var akın güneşe akın. Güneşi zaptedeceğiz güneşin zaptı yakın' sloganları attı. Cenazede, Kuzu'nun oğlu Deniz Kuzu da Konstantin Simonov'un 'Bekle Beni' adlı şiirini okudu.

Cenazeye Kuzu'nun yeğeni Belit Özükan'ın sevgilisi şarkıcı Keremcem de katıldı. Keremcem, Özükan ağlarken sarılarak onu teselli etmeye çalıştı.

Yayın tarihi: 23.03.2010
447
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.