Magazin

Kenan'ın zor görevi

Kenan'ın zor görevi

TBMM 12'nci Dönem CHP Ankara Milletvekili İbrahim İmirzalıoğlu 88 yaşında yaşamını yitirdi.

İbrahim İmirzalıoğlu'nun cenezi törenine, kardeşinin torunu olan sinema ve dizi oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu da katıldı.

Eski milletvekili İbrahim İmirzalıoğlu için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi. Buradaki törene İmirzalıoğlu ailesi, yakınları ile Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Nil Hıdır, eski milletvekilleri ve Meclis bürokratları katıldı. Türk bayrağına sarılı İbrahim İmirzalıoğlu'nun cenazesi, daha sonra Kocatepe Camii'ne getirildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çelenk gönderdiği buradaki törene eski Devlet Bakanı İbrahim Tez, CHP eski Genel Başkan yardımcısı Hakkı Süha Okay, CHP'li eski ve yeni milletvekilleri, Türk İdareciler Derneği Genel Başkanı Saffet Arıkan Bedük, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Keçiören eski Belediye Başkanı Turgut Altınok ile aile yakınları katıldı. İmirzalıoğlu'nun kız kardeşi Ferizat İmirzalıoğlu, rahatsızlığı nedeniyle tekerlekli sandalye ile geldiği törene ağabeyinin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü, ardından da ön safta cenaze namazı kıldı.

Öğle namazı ardından kılınan cenaze namazı sonrası İmirzalıoğlu'nun tabutu Cebeci Asri Mezarlığı'na getirildi. İstanbul'da yoğun sis nedeniyle uçakla zamanında geldiği ceneze namazına katılamayan Kenan İmirzalıoğlu ağabeyi Derviş İmirzalıoğlu ile birlikte mezarlığa geldi. Burada amcasını kaybeden babası Mahtum İmirzalıoğlu'nun öpüp başsağlığı dileyen Kenan İmirzalıoğlu, aile fertleriyle birlikte taziye dileklerini kabul etti.

Bala'da 1922'de dünyaya gelen İbrahim İmirzalıoğlu, Ankara Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra avukatlık yaptı. İmirzalıoğlu, 1961-1965 yılları arasında CHP Ankara Milletvekili olarak parlamentoda görev aldı.


(Hürriyet)
Yayın tarihi: 07.11.2010
598
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.