Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kenan Doğulu Eurovision zirvesinde

Kenan Doğulu Eurovision zirvesinde

Türkiye'yi gelecek hafta Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de yapılacak 52. Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil edecek Kenan Doğulu'nun "Shake it up, şekerim" adlı şarkısı, İnternet'teki oylamalarda birinci sırada yer alıyor.

"Esctoday.com" İnternet sitesinde bu yıl Eurovision'da yarışacak şarkılar için devam eden oylamalarda, "Shake it up, şekerim" hem "yarışmayı kazanması beklenen", hem de "en favori şarkı" kategorisinde birinci sırada bulunuyor.

Yarışmayı kazanması beklenen şarkı kategorisinde "Shake it up, şekerim"in yüzde 9,1, en favori şarkı kategorisinde ise yüzde 8,9 puanı var.

Helsinki'de yarı final ve finale katılacak toplam 42 şarkı için yapılan her iki oylamada, ikinci sırada Sırbistan, üçüncü sırada Malta, dördüncü sırada Kıbrıs Rum kesimi ve beşinci sırada İsveç'i temsil edecek şarkılar bulunuyor. Helsinki´de Hartwall Arena'da düzenlenecek yarışmanın yarı finali 10 Mayıs'ta, finaliyse 12 Mayıs'ta yapılacak.

Bosna-Hersek, İspanya, İrlanda, Finlandiya, Litvanya, Yunanistan, İsveç, Fransa, Rusya, Almanya, Ukrayna, İngiltere, Romanya ve Ermenistan doğrudan finale kalırken, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 28 ülke önce yarı finalde yarışacak. Yarı finalde ilk 10'a giren ülkelerin şarkıları finale katılmaya hak kazanacak.

472
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.