Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kenan: Çok kırılıyorum!

Kenan: Çok kırılıyorum!

'Türkçe şarkı söylemek konusunda ısrar etmek geri kafalılıktır' dediği için Türk Dil Kurumu tarafından özür dilemesi beklenen Kenan Doğulu, 'Söylemek istediğim şe o kadar saptırıldı ki, olanlara çok şarırıyorum ve çok kırılıyorum' dedi.

Bu yıl Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Kenan Doğulu, "Eurovision'da Türkçe şarkı söylemek konusunda ısrar etmek geri kafalılıktır" dediği için günlerdir eleştiriliyor.

Kenan Doğulu'ya bir eleştiri de Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Haluk Akalın'dan geldi. Akalın, Kenan Doğulu'dan Türkçe şarkı söyleyenlerden, Türk milletinden ve annesinden özür dilemesini istedi... Şu sıralar Londra ve Hollanda'daki stüdyolarda Eurovision'da seslendireceği şarkıyı oluşturmaya çalışan Kenan Doğulu, hiçbir şeyin konsantrasyonunu bozmasına izin vermeyeceğini belirtti. Doğulu, konuşmasına şöyle devam etti: "Benim söylemek istediğim o kadar farklıydı ki, ancak bambaşka yerlere çekildi. Herkes buradan bir şey sağlamaya çalışıyor. Ben Türkiye, Türkçe aşığı bir adamım, yaptıklarım ortada, benim bu anlamda bir şey söyleyebileceğimi tahmin edebiliyor musunuz? Artık söyleyecek bir şey bulamıyorum. Ben dedim ki, önce bir melodi ortaya çıksın... Belki bu melodinin üzerine İngilizce söz hiç olmayacak, belki Türkçe olmayacak. Belki İngilizce Türkçe, belki de üç lisanı kullanabileceğimiz bir şey yapacağız, bilmiyorum ki? Daha beste ortaya çıkmadan Türkçe mi olacak, İngilizce mi olacak bunu tartışmak çok yanlış... Şu anda bu tartışmalar ile uğraşamam. Ama şu bilinsin ki, ben ülkem için iyi bir şey yapmaya çalışıyorum. Fakat bu olaylar beni çok kırıyor...'
(Hürriyet)
371
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.