Magazin

Kemik torbası mı güzel mi

Kemik torbası mı güzel mi

1.80 cm boyunda ve 49 kilo ağırlığında olan bu genç kız dünyayı ikiye böldü.

Avustralya'yı Kainat Güzeli yarışmasında temsil edecek olan adayın belirlendiği yarışmaya katılan Stephanie Naumoska ülkede yeni bir tartışma başlattı.

1. 80 cm oyunda ve sadece 49 kilo ağırlığında olan Naumoska, kemikleri tek tek sayılabilecek zayıflığıyla jüri üyelerini de ikiye böldü.

Avustralya Sağlık Bakanlığı başvuru yapan 7 bin aday arasından ik 32'ye giren 19 yaşındaki Stephanie Naumoska'nın yarışmadan ihraç edilmesini istedi. Genç kızın vücut kitle endeksinin standartların altında kaldığını ileri süren Bakanlık yetkilileri "Bu yarışmanın amacı sağlıklı bir güzelliği temsil etmektir. Oysa Naumoska bu özelliği yerine getirmiyor" diye konuştu.

Yarışmanın yöneticisi olan Deborah Miller ile Naumoska'nın bu görüntüsünü Balkanlar'dan gelen köklerine bağlayarak "O ülkelerde neredeyse tüm kadınlar böyle uzun boylu ve incedir" dedi.

Stephanie Naumoska ise yöneltilen 'anoreksik' eleştirilerini reddederek "Ben düzenli olarak yerim. Ayrıca çok da sağlıklıyım. İnsanları vücut yapılarına bakarak yargılamaktan vazgeçsinler" diye kendini savundu.

Vücut ölçüleri 31- 25 35 olan Naumoska kraliçelik tacını Rachael Finch'e kaptırdı.

(Hürriyet)
Yayın tarihi: 25.04.2009
383
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.