Magazin

Kekilli: Ne Türk, ne de Almanım, Avrupalıyım!

Kekilli: Ne Türk, ne de Almanım, Avrupalıyım!

Almanya'da yayımlanan Frankfurter Allgemine Zeitung gazetesine açıklamalarda bulunan Sibel Kekilli, kendisini Avrupalı olarak tanımladı.

Ünlü sinema sanatçısı Sibel Kekilli, Frankfurter Allgemine Zeitung'a çarpıcı açıklamalarda bulunurken, "Kendimi ne Türkiye'de ne de Almanya'da yerli gibi hissediyorum. Ne Türk ne Almanım, daha ziyade Avrupalıyım" dedi.

Gazetenin, "Bilder und Zeiten - Resimler ve Zaman" isimli ekinde tam sayfa yayımlanan röportajda, Kekilli'nin 2004 Berlin Film Festivali'nde ödül almasının hemen ardından bulvar gazetelerinde, daha önce "porno yıldızı" olduğu yönünde haberler yer aldığı kaydedildi. Bu yüzden, Kekilli'nin kendisini bir süre geri çekerek, yeni filmlere ara verdiği kaydedildi.

Babanın türban yasağı
Sanatçının, son filmi "Der letzte Zug - Son Tren" ile sinemaya yeniden döndüğünün ifade edildiği röportajda, Kekilli'nin söz konusu filmde rolü azaltıldığı için herhangi bir yorumda bulunmadığı bildirildi.
Yayın tarihi: 12.11.2006
715
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.