Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Keira elbisesini Oxfam'a bağışladı

Keira elbisesini Oxfam'a bağışladı

İngiliz oyuncu Keira Knightley, Oscar töreninde giydiği elbiseyi uluslararası yardım kuruluşu Oxfam'a bağışladı.

Keira'nın fotoğrafları sağda

'Aşk ve Gurur' filmindeki rolüyle en iyi oyuncu dalında Oscar'a aday gösterilen Knightley'in, bir omzunu açıkta bırakan, Vera Wang imzalı şarap rengi elbisesinin İnternet'te eBay sitesinde satışa çıkarılacağı belirtildi.

'Yardım ettiğim için mutluyum'
Açık artırmanın 21 Nisan´da başlayacağı ve 30 Nisan'da sona ereceği, paranın Oxfam'ın Doğu Afrika'daki gıda çalışmalarına ayrılacağı kaydedildi. Knightley, yaptığı açıklamada, 'Bu muhteşem bir elbise ve onu Oxfam'a bağışlayabildiğim için çok memnunum. Televizyondaki haberlerde Doğu Afrika'daki korkunç kuraklığı izledim. Yardım etmek amacıyla bir şeyler yapabildiğim için mutluyum'dedi.

Milyonlarca insan açlıkla karşı karşıya
Oxfam yetkilisi Paul Smith-Lomas da kuruluşun, 2005 sonundan bu yana görülen kuraklık nedeniyle milyonlarca kişinin açlıkla karşı karşıya olduğu Doğu Afrika'da halka gıda ve su yardımı yaptığı belirterek, 'Bu tür bağışlar, bu hayati çalışmaya fon sağlamaya yardım edecek' diye konuştu.
280
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.