Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Keira 5 ay evden çıkmadı

Keira 5 ay evden çıkmadı

Keira Knightley, Ok dergisine konuştu. Son filmi "Atonement"ın (Kefaret) Altın Küre Ödülleri'nde 'En İyi Kadın Oyuncu' dahil 7 dalda aday olmasıyla yüzü tekrar gülen 22 yaşındaki İngiliz aktris, "Oturmaktan sıkıldım, eğer ödülü alırsam yeniden yükseleceğim" diyor.

Geçen yıla baktığınızda sizin için en önemli olay neydi?
"Atonement"ın bana teklif edilmesi sanırım.

Atonement, Oscar almak için çekilmiş gibi duruyor...
Ödül, pastanın üzerindeki kremadır. Tabii ki insanların 'Ne kadar etkileyici bir film, Oscar alabilir' demelerinden mutluluk duyuyorum.

Oyunculuk yaparken etkilendiğiniz bir idol, bir oyuncu var mı?
Oyunculuk içimden gelen bir şey. Hareketlerimde birinden etkileniyor muyum açıkçası bilmiyorum. Çalıştığım insanlardan mesela Donald Sutherland ve Judi Dench'ten çok şey öğrendim.

Hiç kendinizi evlenip, çocuk doğurmalıyım gibi bir baskı altında hissettiniz mi?
Asla. Bence evlenmek ve çocuk sahibi olmak güzel olabilir. Ama şimdi değil...

Oyunculuk ile özel hayatınızı nasıl dengede tutuyorsunuz?
Hálá dengeyi bulmuş değilim. Çok fazla çalışıyorum. Sadece geçen hafta sonu 32 saat çalıştım. Oyuncuysanız, işi yaşamak zorundasınız, yaşayıp iş yapmak zorunda değilsiniz. Setteyken bu oyunculuk ve özel hayatı dengelemek zaten mümkün değil. Geçen yıl 5 ay evdeydim ve sadece oturdum. Şimdi tekrar setlere döndüm.

Hollywood'daki imajınız için sürekli diyet yapıyor musunuz?
Dış görünüşüm önemli değil dersem yalan söylemiş olurum. Görünüşümün yaptığım işle alakası yok işte ama görsel medyayı bilirsiniz! Bazen yüzüm ve vücudumun yardıma ihtiyacı olduğunun farkındayım. Bence vücudunuzu olmadığı bir şey haline sokmaya çalışmak anlamsız.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 10.01.2008
345
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.