Magazin

Kediye klip işkencesi

Kediye klip işkencesi

Bengü'nün yeni klip çekiminde kullanılan küçük İran kedisi, ölümden döndü.

Bengü, yeni albümünün ikinci klibini Kubilay Kasap yönetmenliğinde "Unut Beni" adlı şarkısına çekti. Beyaz bir fon önünde çekilen klipte bir de Mucuk adlı beyaz İran kedisi kullanıldı. Kedininin sette rahat durmaması ise ekibe sıkıntılı anlar yaşattı. Bunun üzerine minik kediye sakinleştirici iğne yapıldı. Ancak ilacın dozu fazla kaçınca Mucuk aniden fenalaştı.

Sabaha kadar sette tutuldu
Kedi kusmaya başlayınca çekimlere bir süre ara verildi. Mucuk'un rahatsızlanmasına rağmen yine de kedili sahnelerin çekiminden vazgeçilmedi. Mucuk kendini toparladıktan bir süre sonra, öncekine oranla daha düşük dozda bir iğne daha yapıldı. İlacın etkisini göstermesinden sonra başlatılan çekimler sabaha kadar devam etti. Mucuk da saatlerce stüdyoda bekletildi.

Sinan Çetin vakası
Beş yıl önce Sinan Çetin'in çektiği reklam filminin setinde bir kedi ölmüştü. Reklamda oynatılan yavru kedi, iddialara göre sette unutulmuş, günlerce aç susuz kalmış, mekanın kapısı kilitli olduğu için de odadan çıkamayıp ölmüştü. Çetin, olayla ilgili, "Filmi çektiğim süre içinde ve daha sonra kedi son derece sağlıklıydı. Sonra kedi ortadan kayboldu. Filmde kullanılacak oyuncular, aksesuvarlar veya hayvanlarla prodüksiyon kanadı ilgilenir" demişti.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 15.11.2007
531
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.