Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kedilere memur muamelesi

Kedilere memur muamelesi

İngiltere İçişleri Bakanlığı'nda fare yakalamak için istihdam edilmiş kedilerin, memur muamelesi gördüğü anlaşıldı.

İngiltere İçişleri Bakanlığı'nda fare yakalamak için 'istihdam' edilmiş kedilerin bakanlığın tüm haklarına sahip memurları gibi muamele gördüğü ortaya çıktı. Bakanlık arşivinde yapılan araştırma, bakanlığa ilk kez 3 Haziran 1929 tarihinde 'farelere karşı etkili bir kedinin' alındığını, 'Peter' adlı kedinin 17 yıl hizmet ettikten sonra öldüğünü ortaya koydu.

Memura hediye verilemez!
Araştırma, Peter'den sonra alınan kedilerden birinin bir televizyon programına konuk olmasının ardından, 'hayranlarından birinin' kendisine hediye kolye göndermek için boyun çevresini öğrenmek istemesini, Bakanlığın, 'kedinin tüm haklara sahip bir devlet memuru olması nedeniyle hediye kabul edemeyeceği' gerekçesiyle reddettiğini ortaya çıkardı.

Terfisi istenmiş
Peter'den sonra gelen kedilerden bir diğeri olan dişi kedi Peta'nın cins bir kedi olduğunu, o nedenle 'terfi ettirilmesini' talep eden, kediyi Bakanlığa getiren memura ise bir yazılı açıklamada bulunularak, 'fare yakalamak gibi mütevazı bir görevde bulunan bir kedinin terfi ettirilemeyeceği' belirtilmiş.
524
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.