Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kazaz kilise düğünüyle evlendi

Kazaz kilise düğünüyle evlendi

Tuğçe Kazaz, uğruna din değiştirip Hıristiyan olduğu Yorgos Seitaridis ile Yunanistan'da 70 kişinin izlediği bir törenle evlendi.

Düğünden fotoğraflar sağda

8 Eylül'de vaftiz olup Maria adını alan eski Türkiye güzeli manken Tuğçe Kazaz, dün Yunanistan'ın başkenti Atina'ya 90 kilometre uzaklıktaki Porto Yermeno kasabasındaki küçük Aya Nikola kilisesinde, aşkı uğruna Ortodoks olduğu Yorgos Seitaridis ile evlendi. Damat ve gelinin kıyafetleri, dün sabah ünlü Türk modacı Arzu Kaprol tarafından bizzat Atina'ya getirildi.

Düğünden sonra kilisenin hemen yakınında bulunan sahilde gazetecilere poz veren çift, düğün arabası olan gri cipe binerek Seitaridis'in aynı sahil kasabasındaki evine gitti. Damat Yorgos'un annesi Vuli, Hürriyet'e ilginç bir açıklama yaparak, 'Yorgos ile Tuğçe Türkiye'de de evlenecekler. Yakında Türkiye'ye gidiyoruz' diyerek, Tuğçe'nin ailesine 'bizi bekleyin' mesajı verdi. Kazaz-Seitaridis düğününü yaklaşık 70 kişi izledi.

BANA YİNE TUĞÇE DEYİN
Dini törende Peder Prodoromos, çiftin mutlu, sağlıklı bir hayat sürmesi, evlat sahibi olması ve birbirine saygı, sadakat göstermesi dileğinde bulunan dualar okudu. Ardından Ortodoks düğünlerinde adet olduğu gibi gelin ve damat birer yudum kutsanmış kırmızı şarap içti. Çift, İncil'de geçen düğün sonrası dansı İşaya'yı yaparak töreni noktaladı. Yaklaşık bir saat süren ayinden sonra, Tuğçe Kazaz 'Bana bundan sonra da Tuğçe diyecekseniz. Değişen ne ki?' dedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 25.09.2005
859
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.