Magazin

Kaza yapınca ehliyetini iade etti

Kaza yapınca ehliyetini iade etti

Önceki gün kullandığı otomobille kaza yapan Mustafa Özgül, yaşının ilerlediğini ve motorlu araç kullanamayacak duruma geldiğini düşünerek, ehliyetini iptal ettirdi.

Bolu Trafik Tescil ve Denetleme Müdürlüğü'nde dün ilginç bir olay yaşandı. 2 çocuk babası Mustafa Özgül (73), müdürlüğe gelerek ehliyetini geri vermek istediğini söyleyince, görevliler nedenini sordu. 2 gün önce Karacasu Beldesi yolunda direksiyon hakimiyetini kaybederek, karşı yönden gelen otomobile çarptığını ve kazadan yara almadan kurtulduğunu söyleyen Mustafa Özgül, ''Yaşlandım. Artık direksiyon başına geçmek istemiyorum'' dedi. Trafik Tescil Denetleme ve Düzenleme Amiri Başkomiser Muhammet Şahin, ilk defa böyle bir olaya tanık olduğunu belirterek, Mustafa Özgül'ü tebrik etti.

"Beni örnek alın"
Ehliyetini geri veren ve otomobilini de oğlu Yusuf Özgül'e teslim eden Mustafa Özgül, "Kaza yapınca, bir daha otomobil kullanmamaya karar verdim. Artık yaşlandım. Benim gibi yaşı ilerlemiş insanların direksiyon başında kalp krizi geçirme ihtimali çok yüksek. Ayrıca frene basacağımıza gaza basıyoruz. Benim gibi olan yaşlı sürücüler kaza yapıp, insanların hayatını karartmasın. Ocakları söndürmesinler. Beni örnek alıp, ehliyetlerini iptal ettirsinler" dedi.
Yayın tarihi: 18.02.2004
354
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.