Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kayserili'nin futbol uyanıklığı

Kayserili'nin futbol uyanıklığı

Kayseri Erciyesspor yönetimi, perşembe günü yapılan olağanüstü kurulda 'tarihi' karara imza attı ve oybirliğiyle isim değişikliğini gerçekleştirdi.

Onca tuhaflığın yaşandığı futbol dünyamızda, henüz sezon başlamadan bir ilginç olay daha yaşadık. Bu sezon Süper Lig'de yer alacak olan takımlardan Kayseri Erciyesspor, bir 'hülle'yle Kayserispor, Kayserispor da Kayseri Erciyesspor adını aldı.

'Olay' şöyle gelişti: Geçtiğimiz perşembe günü Kayseri Erciyesspor olağanüstü genel kurulu Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonu'nda toplandı. 168 üyeden 89'unun katıldığı genel kurulda kulübün isminin Kayserispor olarak değişmesine oybirliğiyle karar verildi. Ayrıca kulübün adresinin değiştirilmesi ve (eski) Kayserispor'a ait Karpuzatan Tesisleri'ne taşınılması kararlaştırıldı. Takımların isimleri karşılıklı olarak değiştirilirken logolar ve kulüp renkleri aynı kaldı. Yeni sezonda Sarı-Kırmızı renklerle tanıdığımız Kayserispor Kırmızı-Beyaz renklerle mücadele edecek; Erciyesspor'un renkleri ise Sarı-Kırmızı olacak.

Sekizinci kez ismi değişti
İsim değişikliği kararının oybirliği ile kabulüyle birlikte Erciyesspor sekizinci kez isim değiştirmiş oldu. 1932 yılında kurulan Erciyesspor 1937 yılında Yılmazspor ile birleşerek Erciyes Gençlik adını aldı. 1966 yılında Erciyes Gençlik kulübüyle birlikte Fener Gençlik, Sanayi Spor ve Orta Anadolu kulüpleri birleşerek Kayserispor'u kurdu.

Daha sonra 1975 yılında kurulan Emniyetspor 1988 yılında Erciyesspor adını aldı. Kulübün ismi ilerleyen yıllar birlikte 1992'de Büyükşehir Belediyesi Erciyesspor, 1997'de Melikgazi Belediyesi Erciyesspor ve 1999'da Hacılar Belediyesi Erciyesspor oldu. Son olarak ise 2000 yılında kulüp Kayseri Erciyesspor ismini aldı.

Öte yandan İkinci Lig A Kategorisi'nde mücadele edecek olan Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Mustafa Uğur "Bunlar küçük ayrıntılar. Bizim amacımız A Kategorisi'nde şampiyon olmak ve gelecek sezon Süper Lig'de kentimizi iki takımla temsil etmek" dedi.
(Radikal)
448
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.