Magazin

"Kaya'yı nasıl kaybettim"

"Kaya'yı nasıl kaybettim"

Hülya Avşar, eski eşi Kaya Çilingiroğlu'nu nasıl kaybettiğini anlattı.

İlk eşlere verilmeyen değerin neden ikincilere fazlasıyla verildiğini düşündünüz mü hiç? Belki de işin fedakarlık kısmı abartıldığındandır. Bence siz siz olun eşinizin kafasını iyi şeylerle meşgul edin; ona nefes aldırmayın. Çünkü şu devirde fazla fedakarlık, enayilikle eşdeğer olmaya başladı.

Hep merak etmişimdir, neden ikinci eşler daha kıymetli oluyor? Neden onlara çok özen gösteriliyor? Ve anladım ki, zor elde edilen, zorluklar ve büyük uğraşlar sonucunda veya başarısızlıkla sonuçlanmış bir evliliğin sonucunda, ikinci evliliklerinde eski hataları yapmadıkları için genelde ikinci daha kıymetli olabiliyor. Vee tabi asıl büyük sebep şu ki, ilk eşlere verilmeyen değer, fazlasıyla ikincilere veriliyor.

Hediye, para ve yaşam kalitesi, bu verilen değerin içindekiler . Tabii doğal olarak emek verdiğiniz her şeye daha da önem, daha da değer verirdiniz, hatta gözünün içine bakarsınız. İşte ikinci eşler de durumu sonuna kadar değerlendirir ve kullanırlar.

Oysa ki ilk eşler, fedakar, düşünceli, yemeyip yediren, içmeyip içiren, eşinin gözünün içine bakan, eşinin bütçesini ondan daha çok düşünendir. Ama gel gelelim, kıymetli olmazlar. Hatta tüm bunları yapmak zorundaymış gibi düşünülürler.
Yayın tarihi: 01.03.2007
667
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.