Magazin

Kayak yaparken bacağı kırıldı!

Kayak yaparken bacağı kırıldı!

Önceki gün Uludağ'da snowboard yaparken düşerek sağ bacağını kıran Hülya Avşar, kaldırıldığı Bursa Acıbadem Hastanesi'nde önceki gece saat 23.30'da ameliyata oldu.

Avşar'ın bacağına platin takıldı. Hülya Avşar ise yaptığı açıklamada, "Snowboard yaparken ne olduğunu anlamadan kendimi bir anda yerde buldum. A acıyı tarif etmem imkansız ama durumum şu an çok iyi" dedi. Avşar, canlı yayınlanan Acun Ilıcalı'nın sunduğu "Yetenek Sizsiniz" programındaki jüri üyeliğine de ara verdi.

KOLTUK DEĞNEKLERİYLE YÜRÜMEYE BAŞLADI
Hülya Avşar'ı ameliyat eden Doç. Dr. Nadir Şener, dün akşam ameliyat olan sanatçının koltuk değnekleriyle yürümeye başladığını söyledi. Yazılı açıklama yapan Doç. Dr. Şener, yapılan tetkiklerinde sağ baldırındaki iki kemiğinde (tibia ve fibula) kırık tespit edilen Avşar'ın dün gece ameliyata alındığını, tıp dilinde intramedüller çivi ameliyatı adı verilen operasyonun başarılı geçtiğini kaydetti.

Genel durumunun iyi olduğunu söylediği Hülya Avşar'ın koltuk değnekleriyle yürümeye başladığını ve moralinin gayet yerin olduğunu kaydeden Doç. Dr. Şener, "Hastamız birkaç gün daha hastanemizde takip edilecektir. Kaynama süresi kırıktan kırığa değişmekle beraber bu tip kırıklarda ortalama 3 ay kadar sürmektedir. Bu kırık uzun vadede hastamızın spor hayatını etkilemeyecek" dedi.

(Hürriyet)
Yayın tarihi: 08.02.2010
442
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.