Magazin

Kayacı: Koşa koşa askere giderim

Kayacı: Koşa koşa askere giderim

"Haydi Gel Bizimle Ol" programında Bülent Ersoy'un tartışma yaratan sözleri değerlendirildi.

Rüyamda Moğol ordusunda at üstünde savaşıyorum
Kayacı'nın, "En vahşi rüyalarımda kendimi Moğol ordusunda at üstünde savaşta görüyorum. Gerek olursa ben koşa koşa giderim" demesi programa damgasını vurdu.

Önceki akşam NTV'de yayınlanan "Haydi Gel Bizimle Ol" programında Müjde Ar, Pınar Kür, Çiğdem Anad ve Aysun Kayacı, Bülent Ersoy'un büyük tartışma yaratan ve hakkında soruşturma açılmasına neden olan sözlerini değerlendirdi. Bülent Ersoy'un neler hissettiğini anlayabildiğini, 'terörle mücadelenin teröristle mücadele olmadığını' söylemeye çalıştığını dile getiren.

Kayacı, "Çiğdem Hanım (Anad) bugün bana sorar zannediyordum, 'Senin oğlun olsa askere yollar mısın' diye. Birincisi, ben askere giderim. Oğlum olursa da ona bırakırım. Ama şu da olabilirdi, oğlum olursa yollamak istemeyebilirdim ama ben koşa koşa giderdim. En vahşi rüyalarımda kendimi Moğol ordusunda at üstünde savaşta görüyorum. Gerek olursa ben koşa koşa giderim" diye konuştu.

Farklı seslere alışmalıyız
Müjde Ar, Ersoy'a destek çıkarak şunları söyledi: "İnsanlar ölmesin demek nasıl suç olur ben de bunu anlayamıyorum. Ben Bülent Ersoy'u sonuna kadar destekliyorum. Helal olsun. Sözlerinin arkasında da duruyor. Geri adım atmadı, atacak diyenler oldu. Ben Bülent'i çok iyi tanıdığı için geri adım atmayacağını tahmin ediyordum. Nitekim öyle de oldu. Alışmalıyız, herkes bir sürü halinde aynı şeyi savunacak değil ya. Demokratik toplumlarda farklı sesler çıkar ve herkes de birbirine tahammül eder."
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 01.03.2008
519
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.