Magazin

Kayacı AKP'ye oy verenleri çok kızdıracak

Kayacı AKP'ye oy verenleri çok kızdıracak

Haydi Gel Bizimle Ol programında, Müjde Ar ile Pınar Kür ve Aysun Kayacı arasında sert bir tartışma yaşandı. Aysun Kayacı'nın tartışma sırasında söylediği sözler AKP'ye oy verenleri, gecekondularda oturanları çok kızdıracak.

Aysun Kayacı, "Ben vergi veriyorum niye vergisini vermeyen, çok özür dilerim herkes üstüme gelecek ama kalıp olarak söylüyorum, 'dağdaki çoban'la benim oyum eşit mesela. Niye? Hiç vergisini vermeyen biriyle niye benim oyum eşit. O benim kadar duyarlı benim kadar sorumluluk sahibi bir şekilde yaklaşıyor mu acaba" diye konuştu. Müjde Ar'ın cevap vermesiyle programda şu diyaloglar yaşandı:

Müjde Ar: O zaman en çok vergiyi veren 60 tane oy versin. Öyle şey olur mu?

Aysun Kayacı: Ama şu an sizin şikayet ettiğiniz şey, ayak takımının iktidara getirdiği partiden şikayet etmiyor musunuz?

Müjde Ar: Hiç öyle bir şey söylemedik biz. Ayak takımı diye bir şey kullanmadık biz.

Aysun Kayacı: Gecekondu diken, sonradan belediyelerin diploma dağıtır gibi tapularını dağıttığı gecekondu dikenle, kaçak elektrik kullananla ki bu yüzbinleri buluyor Türkiye'de; vergi kaçıranla niçin benim oyum eşit acaba? (Pınar Kür de Kayacı'ya destek çıktı...)

Çiğdem Anad: Ama o elektrik parasını ödeyemiyor.

Aysun Kayacı: O ödemiyor öyle gecekonduları dikiyor ondan sonra.

Müjde Ar: Ben seni bir gecekonduya göndereyim iki gün yaşa, bak ben gittim oralara...

Aysun Kayacı: Benim annemin ailesi de dışarıdan geldi. Geldiklerinde onlar da şu an dışarda insanların yaptığı gibi iki tane gecekondu dikip akıllı 'köylü kurnazı' derler ya, öyle bir yöntem deneyebilirlerdi. Benim anneannem de benim annem de çok çekti.

Müjde Ar: Ama insanlar büyük şehirlere karınlarını doyurmak için geliyorlar. En fazla kaçak elektrik Güneydoğu'da kullanılıyor. Ne yapsın insanlar? Hala Adıyaman'da mağarada yaşayan insan var Aysun...

Aysun Kayacı: Doğruyu yapacaklar. Ben de çok ekonomik problem çektim. Çalışacaklar... Ben şu anda okulumun parasını da kendim ödüyorum.

Müjde Ar: Mağaraya alçıpan mı yapacak, dekoratör mü tutacak Allah aşkına.

Aysun Kayacı: Benim anneannem ne yaptıysa onu yapacak? Sonra bir siyasi parti gelip gecekonduların bilmem nesini verecek, odun verecek, kömür verecek. Ondan sonra da memleket Arabistan olacak, oldu yani...

Pınar Kür: Alıp oyu götürecek biz de burada kafamızı kaşıyacağız. Çok doğru.

Müjde Ar: Sosyal politikalar geliştirilirse bunlara gerek kalmaz.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 28.03.2008
491
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.