Magazin

Kaya-Petek savaşı kızıştı

Kaya-Petek savaşı kızıştı

Bir süredir magazin gündeminde yer alan ve Petek Dinçöz'ün açıklamalarıyla başlayan, Kaya Çilingiroğlu'nun cevaplarıyla süren 'vakıf paraları' polemiği tüm hızıyla sürüyor.

TESYEV'e (Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı) Kaya Çilingiroğlu aracılığıyla yüklü miktarda bağış yaptığını, ancak kendisine gönderilen makbuzlarda daha az paranın görüldüğünü ileri süren Petek Dinçöz, Çilingiroğlu ile mahkemede hesaplaşacağını söyledi.

Dün Esra Ceyhan'a konuk olan Dinçöz, 'Kaya Çilingiroğlu bu vakfa aracılık yaptı. Ben de bu vakıfla ilgili kendisine gazete ile değil de internet sitesi aracılığı ile merak ettiğim soruları sordum. Bütün kanallarda bana karşı hakaretler, bir panik. Sonuçta mahkemede konuşacağız' dedi.

Petek Dinçöz'ün konuşmalarına Kaya Çilingiroğlu ise şunları söyledi: 'İddia edildiği gibi ben onlara vakıf için aracılık etmedim. Onlar kim ki aracılıklarını yapayım. Ayrıca bugüne kadar kimseye hakaret de etmedim ben. Ben hayatımda bu kadar pişkin insan görmedim.

Devletin belgelerine rağmen böyle yapabiliyorlar. Ellerinde belge varsa, ahlakları varsa beni mahkemeye versinler. Gelip karşımda konuşsunlar. Hatta istiyorlarsa onların programında canlı yayına çıkayım. Gerçekleri konuşalım. Hodri meydan...'
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 07.10.2005
461
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.