Magazin

Katletme tadında uyarlamalar

Katletme tadında uyarlamalar

Sinemanın efsane klasiklerini yeniden uyarlayarak katleden filmler seçildi. 1971 yapımı klasikten uyarlanan "Get Carter" listede birinci.

İnternet'teki "imdb" sitesinin haberine göre, klasikleri yeniden beyazperdeye uyarlayan 10 yapım, birbirinden ilgi çekici bu yapımları adeta katletti.

DVD şirketi screenselect'in İnternet sitesinde düzenlediği ve yaklaşık 2 bin sinemaseverin katıldığı ankette, en kötü uyarlama film Stallone'nin rol aldığı 2000 yapımı "Get Carter" seçildi. Orijinal versiyonunda Oscarlı efsane oyuncu Michael Caine'in rolünü üstlenen Stallone'nin sanatçıya "rahmet" okuttuğu, filmin de yalnızca başarısızlığıyla kendinden söz ettirdiği ifade edildi.

Sapık da nasibini aldı
Anne Heche'in rol aldığı "Sapık-Psycho" adlı yapımın ikinci olduğu listede, 1964 yapımı filmden uyarlanan "Thunderbirds" üçüncü. Listede, 1976 yapımı filmden yeniden beyazperdeye uyarlanan "Point of No Return" adlı filmin dördüncü oldu.

Nerede o eski melekler!
1980'li yıllarda izleyiciyi adeta ekran karşısına çivileyen dizi Charlie'nin Melekleri de elden geçirilenlerden! Farah Fawcett, Kate Jackson ve Jaclyn Smith'in üç meleği canlandırdığı diziyi Cameron Diaz, Drew Barrymore ve Lucy Liu ile yeniden çeken yapımcılar büyük bir gişe başarısı elde etti.

Buna rağmen meleklerin tekme tokat rakiplerini alt ettiği iki film, ankette seyirciden kırık not aldı.

Caine'e ikinci darbe!
Sinemanın büyük ustası Michael Caine'in 1966 yapımı bir başka filmi "Alfie" de yeni nesil tarafından mahvedildi. Sinemanın gözde genç kuşak oyuncularından Jude Law'un Caine'in rolünü üstlendiği film de listede altıncı oldu. 1968 yapımı Planet of Apes'e (Maymunlar Cehennemi) tüm ruhunu kaybettiren 2001 versiyonu da haklı olarak listedeki yerini aldı. Sinema seyircilerine göre en kötü 10 uyarlama film şöyle:

1-Get Carter
2-Sapık (Psycho)
3-Thunderbirds
4-Point of No Return
5-Charlie'nin Melekleri (Charlie's Angels)
6-Alfie
7-Maymunlar Cehennemi (Planet of Apes)
8-Starsky and Hutch
9-Korku Burnu (Cape Fear)
10-Oceans Eleven
Yayın tarihi: 02.11.2004
343
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.