Magazin

'Katille aşk' izin bekliyor

'Katille aşk' izin bekliyor

Üç kadını tecavüz ederek öldüren erkeğe âşık olunca, önce kaçmasına yardım eden sonra da hapiste evlenen psikolog, eşiyle cezaevinde cinsel ilişki izni için bir kez daha yargıda.

Almanya'da üç kadına tecavüz edip öldürmekten müebbet hapis cezasına çarptırılan katile, psikoloğu sırılsıklam âşık oldu. Katilin önce kaçmasına yardım eden sonra da evlenen psikolog, kocasının hapis tutulduğu psikiyatri kliniğinde onunla 'özel' görüşme yapabilmek için dört yıldır mücadele veriyor.

Hamburg'da bir mahkeme, Tamara Segal adındaki kadının, üç kişinin katili olan kocası Thomas Holst ile hapishanede cinsel ilişkiye girme isteğinin onaylanıp onaylanmayacağına karar verecek. Tamara Segal ve Thomas Holst'ün tanışma ve evlenme hikâyeleri ise Hollywood senaryolarına taş çıkartacak türden.

38 yaşındaki Thomas Holst 1987 yılının kasım ayında 21 yaşındaki genç bir kadını kaçırdı, tecavüz etti ve boğarak öldürdü. Dört ay sonra sıra ikinci kurbana geldi. Holst 29 yaşındaki bir ev kadınını kaçırdı, yine tecavüz etti ve öldürdü. 1990 yılında ise 22 yaşındaki bir öğrenci diğer kurbanlarla aynı kaderi paylaştı.

Bu son cinayetten sonra yakalanan Holst 1994 yılında ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı, akli dengesi yerinde bulunmadığı için de bir psikiyatri kliniğine yatırıldı. Katil, terapist Tamara Segal ile de bu klinikte tanıştı. Terapiler sırasında Holst'a âşık olan Tamara Segal onun klinikten kaçmasını sağladı. Holst, tüm güvenlik önlemlerini atlatarak kliniğin en üst katına ulaşmayı başardı. Tavana deldiği delikten çatıya çıktı ve bir iple binanın duvarından aşağıya inip kayıplara karıştı.

İki yıl hapis cezası aldı
Polisin üç ay boyunca Almanya'nın dört bir yanında arayıp bir türlü izine rastlayamadığı Holst, sevgilisi Tamara Segal tutuklanınca hemen teslim oldu. Holst tekrar psikiyatri kliniğine yatırıldı, Tamara Segal de iki yıl hapis cezasına çarptırıldı ancak bir süre sonra şartlı tahliye edildi. Holst ve Segal 1997 yılında hapishanede evlendi.

Tamara Segal'in mücadelesi bununla bitmedi. Psikolog kadın, 2000 ve 2001 yıllarında, kocasıyla gardiyanlar olmadan, özel bir odada görüşüp cinsel ilişkiye girebilmek için başvuruda bulundu, ancak klinik yönetimince reddedildi. Yönetimin kararını mahkemeler de haklı buldu. Mahkeme şimdi Segal'in üçüncü başvurusunun uygun olup olmadığına karar verecek.
(Radikal)
Yayın tarihi: 12.02.2004
296
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.