Magazin

Katilini kendisi kiraladı

Katilini kendisi kiraladı

Bürosunda iki kurşunla öldürülmüş olarak bulunan Belçikalı muhasebecinin, katilini kendisinin kiraladığı belirlendi.

Belçika`nın Saint-Trond bölgesinde yaşayan Camille Bodens (51) isimli muhasebeci, geçen Cuma günü, iki kurşunla kalbinden vurularak öldürülmüş olarak bulunmuştu. Polis, Bodens`i öldüren şahsı 24 saat içinde yakaladı. Katil, kendisini öldürmesi için muhasebeciden "birkaç bin euro" aldığını belirterek, suçunu itiraf etti.

Savcılık tarafından yapılan araştırma sonunda, Bodens`in, bir süre önce bir tabanca ve bir kutu kurşun satın aldığı, bu tabanca ve kurşunlarla öldürüldüğü belirlendi. Savcılık, "cinayet görüntüsü verilmiş intiharın" söz konusu olduğunu açıkladı. Bodens`in, hayat sigortasından çocuklarının yararlanmasını sağlamak için intiharına cinayet görüntüsü verdirmek istemiş olabileceği düşünülüyor.

Ayrıca, iş ortağı ile karısı arasındaki ilişkiyi bilen Bodens`in, ortağından intikam almak ve cinayetle suçlanmasını sağlamak için bu tür girişimde bulunmuş olabileceği belirtiliyor. Yakalanan katil, cinayeti işlediği için vicdan azabı çekmediğini, Bodens`in "zaten ölmek istediğini ve kararlı olduğunu", cinayetten sonra olay yerinden bisikletle uzaklaştığını anlattı.
Yayın tarihi: 15.07.2002
307
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.