Magazin

Kate ve William'ın kıyafet gafı

Kate ve William'ın kıyafet gafı

İngiltere sarayının gözde çifti Cambiride Dükü William ve Düşes Catherine’in, Fransa’da gizlice çekilmiş üstsüz fotoğrafların gölgesinde yaptıkları Pasifik adaları turunda da küçük çaplı bir skandala karıştıkları ortaya çıktı.

E!News’ün haberine göre, Kraliçe İkinci Elizabeth’in tahta çıkışının 60’ıncı yıldönümü vesilesiyle yapılan kutlamalara katılmak için 16 Eylül’de Solomon Adaları’na giden kraliyet çifti, yerel kıyafetler yerine 3 bin kilometre ötedeki Cook Adaları yerel kıyafetleri ile onurlarına düzenlenen partiye katılınca Solomonluları gücendirdiler.

Fotoğraf galerisi için tıklayın!

Cambridge Dük ve Düşesi’nin sözcüsü, karışıklığa yerel kıyafetler hakkında “kendilerinin yanlış bilgilendirilmelerinin yol açtığını” açıkladı. Hangi adada hangi gömlek giyildiğinden habersiz çift kendilerine verilenleri giydiği için ne olduğunu bile anlamamışlardı. Hatanın fark edilmesi üzerine William ve Kate üzerlerini değiştirerek partiye devam ettiler.


Kate'in Güney Pasifk turu sırasında dokuz günde 18 değişik kıyafet giymesi İngiltere basınında “Düşes’in Güney Pasifik defilesi” şeklinde yorumlanmıştı. Bir moda hayranı olarak bilinen Düşes, kıyafetlere 13 bin sterlin harcayarak bir rekora imza atmıştı.

Kate geziye göz kamaştıran 1500 sterlinlik Jenny Packham imzalı pembe saten elbiseyle başladı. Gezi boyunca kıyafetlerini sıklıkla L.K. Bennett’ten 195 sterlinlik ayakkabılarla tamamlayan Kate’in bir programda Singapurlu modacı Prabal Gurung’ın egzotik tasarımı 370 sterlinlik bir elbise giymesi dikkat çekti. Jenny Packham’a hayranlığını, 1 500 sterlinlik açık mavi ipek krep tulumuyla açığa vuran Kate, renklere ve uyuma olan dikkatini de açık krem renkteki ayakkabıları tercih ederek gösterdi.

Fotoğraf galerisi için tıklayın!

Mulberry tasarımı, 595 sterlin fiyatlı lacivert nakışlı pamuk kumaş elbiseyi ise çıplak ayaklarla dolaşması gereken bir programda tercih eden Düşes, koyu renk elbiselerle de barışık olduğunu gözler önüne serdi.

Diğer bir programında Jonathan Saunders’ın mavi, siyah ve beyaz karelerle geniş kesimli cesur tasarımını giyen Kate’in bu elbiseye de 840 sterlin ödediği öğrenildi. Düşes bu kıyafeti 350 sterlin değerindeki şapka ve ayakkabılarla tamamladı.

Hürriyet

Yayın tarihi: 28.09.2012
1393
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.