Magazin

Kasayı açtığım doğrudur, ama...

Kasayı açtığım doğrudur, ama...

Sibel Can'ın 'kasayı boşalttı' iddiasına Sulhi Aksüt yanıt verdi.

Sibel Can'ın "Evdeki kasayı boşalttı" iddiasına Sulhi Aksüt mahkemede cevap verdi: "Kasayı çilingir vasıtasıyla açtırdığım doğrudur. Ancak içinden sadece önemli evraklarımı aldım"

Sibel Can-Sulhi Aksüt çiftinin boşanma davasına Beykoz Aile Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmada çiftin şahitleri dinlendi. En önemli şahit ise çilingir İsa Demirci oldu. İşte dünkü duruşmadan notlar:

"Kasayı açtırdığım doğru"

Çilingir İsa Demirci "Kasayı açtın mı?" sorusunu "Evet, Sulhi Bey istedi ben de açtım" diyerek cevapladı. "Kasadan Sulhi Aksüt para mı aldı?" sorusuna ise "Ne aldığını görmedim" dedi. Kasayı çilingire açtırdığını kabul eden Aksüt ise "250 bin $ aldı" iddialarıyla ilgili olarak "İçinde önemli evraklarım vardı, onları almak için açtım. Para almadım" dedi.

"Eve Sibel bakıyor"

Çilingirin ardından Sibel Can'ın hesaplarının bulunduğu banka çalışanı Şule Özalkuş dinlendi. Özalkuş, Sibel Can'ın evlerinin vergi borcuna kadar her şeyi ödediğini iddia etti. Dayısının eşi Yasemin Babacan ise "Eve kim bakıyordu?" sorusuna "Sibel Can" yanıtını verdi.

"Çocukları dövüyor" iddiası

Can'ın yanında çalışan Jülide Ferah Demiralp'in de dinlendiği duruşmada şahitlere Sulhi Aksüt ile oğlu Emir'in baba-oğul ilişkisi de soruldu. Şahitler "Sulhi iyi bir baba değil, çocuklarıyla ilgilenmiyor. Onlara şiddet uyguluyor, kötü bir baba" dedi. Bu sözlere Aksüt tepki gösterdi: "İyi bir baba olmadığım, Sibel'e ve çocuklara şiddet uyguladığım söyleniyor. Bunları Sibel'in ağzından duymak istiyorum. Mahkemeye gelsin ve maddi, manevi ne iddia ediliyorsa onların hepsini burada kendi söylesin. 'Kötü bir baba, evine bakmıyor' desin ondan sonra konuşurum."

Emir için 5 bin TL nafaka

10 yaşındaki oğlu Emir'in velayeti konusunda direnen Aksüt nafaka konusunda da bir şok yaşadı. Can'ın avukatı Kezban Hatemi, Emir'e ödenen bin TL'lik nafakanın 5 bin TL'ye çıkarılmasını talep etti.

"Ayşe'yi bir kez gördüm"

Kezban Hatemi, Sulhi Aksüt'ün Neco'nun yazar kızı Ayşe Özyılmazel ile dedikodusunun çıkmasını da mahkemeye taşıdı. Bunun üzerine Aksüt söze girerek "Ayşe'yi hayatımda bir kez gördüm, bir daha da görmedim" dedi. Duruşma 22 Nisan'a ertelendi.

(Vatan)
Yayın tarihi: 09.03.2010
552
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.