Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kasabalı davaya duacı

Kasabalı davaya duacı

Michael Jackson davasının görüldüğü Santa Maria, ziyaretçi ve basının akınıyla zengin oldu. Kameraya uygun çatının günlüğü 2 bin 500 dolar.

Dünya medyasının gözü popçu Michael Jackson'ın davasına çevrilmişken, bu işten kârlı çıkan, davanın görüldüğü kasabanın sakinleri oldu. ABD'nin California eyaletinde küçük bir kasaba olan Santa Maria'da normalde yılın en sakin dönemlerinin geçmesi gerekirken, dava sayesinde otellerde hiç boş yer kalmamış. Bir motel, romantik paket ve hafta sonu golf programını 'Michael Jackson Davası Özel' ilanlarıyla tanıtıyor.

Coffee Diem, davayı izlemeye gelen gazeteciler için belirli bir ücret karşılığında İnternet hizmeti ve ofis ekipmanı sağlıyor. Kafenin sahibi Carmen Jenkins, dava başladığından beri kârın yüzde 1000 arttığını söylüyor. Coffee Diem'de ofis araçları 250 dolara kiralık. Mahkemede jüri seçiminin yapıldığı ilk gün fiyatı 500 dolar yaptıklarını söyleyen Jenkins, o gün kafenin gazetecilerle dolup taştığını anlatıyor.

Kasabada kalan hukuk görevlileri ve gazeteciler ordusu için yerel restoranların tanıtımını yapmak üzere özel bir İnternet sitesi açılmış. Bu restoranlar arasında Oscar'lı film Sideways'te mekân olarak kullanılan bir restoran da var. Bir sinema salonunun dağıttığı el ilanlarında ise "Mahkeme salonundaki hareketten sonra sinemadaki harekete geçin" anlamında öneriler var.

Kasabanın kablo ve televizyon sistemlerini döşeyen Robert Bischoff, hazır kameralar gelmişken bir firmanın tişörtünü giyip sokaklarda dolaşarak reklam almak istiyor. Ev sahipleri kameraların yerleştirilmesi için bahçelerini ya da çatılarını kiralıyor. Çatının bir günlük kirası ise 2 bin 500 dolar. Jackson'ın çocukları tacizle suçlandığı dava ise tanıkların dinlenmesiyle devam edecek.
(Radikal)
370
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.