Magazin

"Karpuz seçer gibi oyuncu seçiyorlar"

"Karpuz seçer gibi oyuncu seçiyorlar"

ABD'li yapımcı Beni Atoori'nin Türkiye'de çekeceği 'Gılgamış' adlı sinema filmindeki Nineveh rolü için teklif alan Hülya Avşar, rolü reddetti.

Basında yer alan haberler karşısında bu filmin çekileceği yolunda inancının kalmadığını belirten Avşar, 'Üstelik karpuz seçer gibi oyuncu seçiyorlar. Bizim de bir onurumuz var' dedi.

MAX Ryan, Peter O'Toole, Ömer Şerif, Armand Assante gibi Holyywood'un ünlü oyuncularını buluşturan ve Türkiye'de çekimleri yapılacak olan 'Gılgamış' filminde, Türk oyuncuların da rol alacağı günlerdir kamuoyunu meşgul ediyor.

Kenan İmirzalıoğlu'nun Enkidu karakterini canlandıracağı filmde, Simha rolü için başta Hande Ataizi olmak üzere birçok ünlü isimle görüşmeler yapılırken, ana karakterlerden biri olan Nineveh rolü için de Hülya Avşar'a teklif götürülmüştü. Geçtiğimiz hafta, filmin yapımcılarıyla buluşan Avşar, görüşmenin olumlu geçtiğini ve yüzde 90 filmde yer alacağını belirtmişti.

Ancak aradan geçen bir haftada film hakkındaki fikirlerinde değişiklik olduğunu, bu yüzden de teklifi reddettiğini belirten Hülya Avşar, bu sürpriz gelişmeyle ilgili olarak şunları söyledi:

'Uzun zamandır, Gılgamış'la ilgili gelişmeleri, yayınlanan haberleri izliyorum. Çok hoş olmayan şeyler gördüm ve bunlar beni rahatsız etti. Bir kere Steven Spielberg bile olsa, karpuz seçer kimse oyuncu seçemez. Bu tavırları hiç hoşuma gitmiyor. Ben buna karşıyım. Bizim Türk oyuncuların bu kadar yüz vermelerini, rolü almak için çırpınmalarını bir türlü anlamıyorum.

Gözlerinde çok büyüttüler bu filmi. Neden bu kadar taviz veriliyor. Bizim görüşmemizde de bana senaryoyu okumak için verdiklerinde, kimseye okutmamak için bir kağıt imzalattılar. Bu, beni çok incitti. Biz bu muameleyi hak etmiyoruz...'

Hande'yi mi kasdetti?
Hülya Avşar'ın, 'Bizim Türk oyuncuların bu kadar yüz vermelerini, rolü almak için çırpınmalarını anlamıyorum' sözleri, 'Gılgamış' filminin yapımcısı Beni Atoori ile akşam yemeğinde buluşan Hande Ataizi'ni akla getirdi. Ataizi, filmin ana karakterlerinden Simha rolü için deneme çekimine katılmış ve 'Bu rolü çok istiyorum' demişti.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 06.10.2004
407
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.