Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Karnavallar dünyasında yolculuk

Karnavallar dünyasında yolculuk

Dünya sokaklara döküldü, karnavallarla eğleniyor! Kasırganın vurduğu New Orleans, Mardi Gras'la yaralarını sararken, Rio Karnavalı yine coşturuyor. Almanya ise '5. Mevsim' festivaliyle rengârenk.

Karnavaldan renkli kareler sağda

Dünyanın dört bir yanından insanlar, karnavallar nedeniyle sokaklara döküldü. Katrina Kasırgası'nın vurduğu ABD'nin New Orleans eyaleti acılarını Mardi Gras festivaliyle sarmaya başladı.

Bourbon Sokağı'ndaki balkonlar her yıl bu dönemde olduğu gibi, insanlarla dolup taştı. Cazcılar, göğüslerini açıp karşılığında boncuk alan kızlar ve eğlence severler sokakları doldurdu.

Almanya'nın '5. Mevsim' olarak adlandırılan karnaval eğlenceleri dün Köln'de doruğa ulaştı. 105. karnaval geçidini, soğuk havaya rağmen yüz binlerce kişi yol kenarında izledi. Süslenmiş 175 aracın ve 11 bin kişinin katıldığı törene, karnaval dernekleri at, otomobil ve bandolarla eşlik etti.

Karnavalların kralı
Brezilya'nın Rio de Janeiro kenti ise bu yıl her zamanki gibi görkemli şölenlere sahne oluyor. Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde devam eden dünyanın en büyük karnavalı, yine birbirinden çılgın görüntülere sahne oldu. Sambacı kızların dansları nefes kesti..
(Milliyet)
483
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.