Magazin

Karnaval coşkusu başladı

Karnaval coşkusu başladı

Brezilya'da bütün yıl sabırsızlıkla beklenen karnaval, önceki gün Rio Belediye Başkanı Eduardo Paes’in, kentin anahtarını eğlenceden sorumlu Kral Momo’ya teslim etmesiyle başladı.

Güncellenme tarihi:

RIO KARNAVALI'NDAN MÜTHİŞ KARELER

Bu yıl Milton Junior’ın canlandırdığı Kral Momo, 5 gün sürecek eğlenceden sorumlu olacak. 2014 Dünya Kupası ile 2016 Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Rio’da şenliğe katılımın geçen yıla oranla yüzde 20 daha fazla olması bekleniyor.

Karnaval döneminde olası cinsel hastalıklara karşı 3 milyon adet prezervatif dağıtılacak. Özellikle bu akşam ve yarınki samba geçişleri ve sokak partileri sırasında prezervatif dağıtımının yapılacağı belirtiliyor.

250 BİN KİŞİYE İŞ
Samba okulları, en renkli giysilerle marifetlerini sergilediği karnaval kentte 250 bin kişiye geçici iş imkanı sağladı. Karnavalın ekonomik getirisinin 640 milyon dolar olması bekleniyor.in ediliyor. büyüklük yaratacağı hesaplanıyor.

Başkentin ana arterlerinden Popolo meydanı, İspanyol merdivenleri ve Corso caddesinde yapılan geçitte bando eşliğinde kostümlü sanatçılar yürüdü. İlgiyle izlenen geçitin ardından bazı gruplar dans gösterisi sunarken, bazıları da bayraklarıyla şovlar yaptı.

Karnavalda en çok eğlenenlerin çeşitli çizgi kahramanların kostümlerini giymiş çocuklar olduğu gözlendi.

(Milliyet)

Yayın tarihi: 20.02.2012
500
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.