Magazin

Karnaval arasında soygun

Karnaval arasında soygun

Rio Karnavalı'nın yarattığı ortamı fırsat bilen hırsızlar kentteki bir müzeye girip en değerli dört eseri çaldı. Silahlı hırsızlar, karnaval kalabalığına karışarak kaçtı.

Karnavaldan renkli anlar sağda

Brezilya'da önceki akşam başlayan Rio Karnavalı'nı fırsat bilen hırsızlar, karnavalın yapıldığı Rio de Janeiro'daki bir müzeden Picasso, Monet, Matisse ve Dali'ye ait dört tablo çaldı. Karnavalın başladığı cuma akşamı Chacara de Ceu Müzesi'ne giren hırsızlar, bir el bombasıyla korkuttukları güvenlik görevlilerine güvenlik kameralarını kapattırdı. O sırada müzeyi gezmekte olan turistleri de tartaklayan hırsızlar, müzedeki en değerli eserleri almayı başardı.

'Çalanlar uzman'
Pablo Picasso'nun 'The Dance', Salvador Dali'nin 'The Two Balconies', Henri Matisse'in 'Luxemburg Garden' ve Claude Monet'nin 'Marine' adlı tablolarını alan hırsızlar, müzeden çıkıp karnavalı kutlayan kalabalığın arasına katılıp gözden kayboldu. Müze Müdürü Vera de Alencar, soygunun bu işin uzmanları tarafından yapılmış gibi göründüğünü belirtti. Polis, çalınan tabloların ülke dışına çıkarılmasını önlemek için ülke çapında bir çalışma başlattı.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 26.02.2006
433
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.