Magazin

Karısına sevişme yasağı koyanlar geri kafalı

Karısına sevişme yasağı koyanlar geri kafalı

A.R.O.G'un Ceku'su Özge Özberk, eleştirilere sert cevap verdi

Cem Yılmaz'ın gişesi 1 milyonu geçen A.R.O.G filminin Ceku'su Özge Özberk, filmle ilgili eleştirilere sert cevap verdi. 1,5 yıl önce işadamı Hayim Sadioğlu ile nikah masasına oturan Özberk özel hayatıyla ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cem Yılmaz ismi geçtiğinde izleyicilerde bir stand-up beklentisi mi oluyor?
İnsanlar her sahnede gülmek istiyor. GORA zamanında da böyleydi. Bence Cem naif tarafını sinemaya çok iyi aktarabiliyor, Hokkabaz'da olduğu gibi. Eleştirileri çok haksız buluyorum. O kadar emek veriliyor ki o sahnelere. Bir sahne için makyajın 5 saat sürdüğünü biliyorum. Sonra insanlar çıkıyor 2 saatlik filmde katıla katıla gülüyorlar. 'Ee biz gülmedik' diyorlar. Git o zaman stand-up şovunu izle. İçeride yarılıyordun gülmekten. Ne oldu? Çıkınca 'Ehh' oluyor. Beğenilerini söylemek ayıp hale getiriliyor bu ülkede.

Dayanamayıp salonu yarıda terk eden izleyiciler bile varmış...
Ona inanamadım. Ne bekliyorlardı, belgesel mi? Taş Devri belgeseli mi görmek istiyorlardı? İlk resimlerin tarihini mi öğreneceklerdi? Belki de seyircimize başka filmin seyircisi karıştı, tüm esprileri anlayamadılar.

A.R.O.G, sürekli Recep İvedik'le karşılaştırılıyor...
'Murat, ko...ım da tur at' bu filmde yok. Başka filmlerin izleyicisi bu filme gelmesin. Yarıda çıkanlar küfür duymak için mi gelmişler? Öyle bir ruh hastalığı mı var?

GORA'da esas kız sizken, bu filmde Nil Karaibrahimgil olmasına üzülmediniz mi?
GORA'da Şafak Sezer'in sahnelerinin çıkarılması yüzünden büyük bir kavga kopmuştu. Şafak yaygara koparmıştı. Bu filmde benim birçok sahnem vardı, filme ne hizmet ediyorsa o alındı. Nil, Taş devri karakteri olduğu için onun daha çok, Ceku dünyada kaldığı için onun daha az rolü vardı. Hiç öyle egolarım olmadı. Babam ve Oğlum'daki 5 dakikalık rolümle ödül aldım. Ayrıca Nil gerçekten taş gibi bir kız, ondan gözlerimizi alamadık.

Cem Yılmaz 'Kendime hiç sevişme sahnesi yazmadım' demişti. Arif (Cem Yılmaz) ile Ceku'ya (Özge Özberk) yazsa oynar mıydınız?
Tabii ki, senaryo ne gerektiriyorsa oyuncu onu yapar. Siz zaten orada Özge değil Ceku oluyorsunuz. GORA'da öpüşme sahnemiz var. Sonuçta orada Ceku ve Arif'i seyrediyorsun. Julien Moore'un bir filminde çırılçıplak yerde yattığı, ölü taklidi yaptığı bir sahne var. Ben orada çıplaklığa bakmıyorum. 'O taş ne kadar soğuk, kadına helal olsun' diyorum. Ucuz olmaması gerekiyor. Issız Adam'daki sevişme sahnesi çok duygusaldı. Estetiği, gerekliliği ve sahneye kattığı anlam.

Bazılarına eşleri ambargo koyuyor 'Sevişme sahnelerinde oynayamazsın' şeklinde...
Bu geri kafalılıktır. Ben asla böyle bir şeye izin vermem. O sahneye ikna olmuşsam, zaten eşimi de ikna ederim. Sonuçta benim oyuncu olduğumu bilerek benimle birlikte oldu. 'Karın ne güzel sevişiyor' gibi yorumlar yapacak denyolar çok var tabii.

Çağan Irmak'ın birçok projesinde rol almış bir oyuncu olarak Issız Adam'ı nasıl buldunuz?
Bayıldım. O kadar sıcak ve bizden ki.. Çağan Irmak doğallığı çok güzel yakalıyor. Etrafta çok Issız Adam var..
(Vatan)
Yayın tarihi: 11.12.2008
551
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.