Magazin

Karısı çirkin olan erkek 12 yıl fazla yaşıyor

Karısı çirkin olan erkek 12 yıl fazla yaşıyor

Ciddiye alınmadığı için rağbet görmeyen araştırmaların toplandığı, "Hastalık Hastaları'nın Kılavuzu" kitabı infial yarattı.

Eşleri güzel olan ya da evde temizlik yapan erkeklerin ölüm riski daha yüksek. Bisikletçilerde görülüyor. Canlı renkler kaşıntı yapıyor. Ciddiye alınmadığı için rağbet görmeyen araştırmaların toplandığı, "Hastalık Hastaları'nın Kılavuzu" kitabından sadece birkaç örnek. İşte diğerleri:

Modern hastalık hastalığı (MHS)
Her gün yeni bir hastalığa kapılıyor

Modern hipokondri (hastalık hastalığı) sendromunda kişi her gün yeni hastalıkları araştırıyor. Pahalı tedavilere giriyor. Sürekli sağlıklı beslenmeden söz ediyor.

Ünlülere tapınma hastalığı (CWS)
Hayranı olduğu sanatçıyı görmeden yaşayamıyor

CWS hastaları en sevdikleri ünlüyle ilgili adeta takıntılı hale geliyorlar. Bu kişilerle ilgili her haberi takip edip onlar hakkındaki her şeyi en ince detayına kadar öğrenmeye çalışıyorlar.

Parlak bluz hassaslığı (LSS)
Canlı renkler kaşıntı yapıyor

Bir grup uzmana göre bazı insanların parlak renkli bluzlara alerjisi var. Bu kişiler canlı renklerdeki bluzleri gördüklerinde rahatsızlanıyor, kaşıntıya kadar varan belirtiler gösteriyorlar.

Seksi eş sendromu (SWS)
Güzel eşi olanlar yandı

Yale Üniversitesi doktorlarına göre eşleri çirkin olan erkekler 12 yıl daha uzun yaşıyor. Çünkü güzel eşe sahip erkekler daha kıskanç oluyor. Bu da sürekli stres altında yaşamaları anlamına geliyor.

Ev işi yapan erkek sendromu (DYI)
Ev işi yapan erkeğin ölüm riski artıyor

Ev kazalarından ölenlerin yüzde 83'ü erkek. DYI adı verilen hastalığı ortaya koyan uzmanlara göre ev işi yapan erkeklerin ölüm riski kadınlara göre 10 kat artıyor.

Dünya Kupası sendromu (SCC)
Maç izlemek iktidarsızlık yapıyor

Dünya Kupası ya da olimpiyatlar gibi uzun süreli spor organizasyonları sırasında erkekler arasında iktidarsızlık artıyor, Viagra satışları yükseliyor. Uzmanlara göre bu, erkeklerin uzun süre televizyon karşısında oturup bira ve cips gibi sağlıksız besinler tüketmesinden kaynaklanıyor.

Küçük göğüs sendromu
Göğsü küçük kadınlar daha aptal

Küçük göğüslü kadınlar büyük göğüslülere göre daha aptal. IQ testlerinde sütyen ölçüsü D olan kadınların A, B veya C giyenlerden 10 puan fazla aldığı görüldü.

Kafeinizm
Kafein panik atak yapıyor

Kafein bağımlılığı alkol bağımlılığı kadar ciddi görülüyor. Çünkü kafein bağımlıları da bu problemlerini fark etmiyor. Zaman zaman saldırganlığa varan hareket bozuklukları gösteriyorlar, panik atak yaşıyorlar.

Karoeke sendromu
Karoeke barlar sağırlık yapıyor

Koreli uzmanlar karaoke barlarına sık sık giden kişilerin sağlığının kötüye gittiğini ortaya koydu. Bunların ses telleri zarar görüyor ve sağırlaşma belirtileri gösteriyorlar.

Bisikletçi sendromu
Bisiklete binmek iktidarsızlık yapıyor

Bisikletçilerin ya da bu sporu düzenli olarak yapan kişilerin yüzde 13'ü iktidarsızlık problemi yaşıyor. Bu kişilerin penislerindeki sinirler bisiklete binme pozisyonu nedeniyle zarar görüyor.
Yayın tarihi: 03.12.2004
500
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.