Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Karındeşen Jack denizci miydi?

Karındeşen Jack denizci miydi?

İngiltere'de bir dedektif, yaptığı araştırmaların, Karındeşen Jack'in cerrah değil, denizci olabileceğini gösterdiğini söyledi.

Eski İngiliz cinayet masası dedektifi Trevor Marriott'a göre, filmlere, romanlara konu olan, yaklaşık 100 yıl önce işlenen seri cinayetlerin sorumlusu Karındeşen Jack, tahmin edildiği gibi bir cerrah değil, denizci olabilir.

Delilleri tekrar inceledi
Dedektif Marriott, ilk cinayetini 8 Kasım 1888'de Londra'nın Whitechapel bölgesinde işleyen ve Mary Kelly adındaki hayat kadınını öldüren Karındeşen Jack'in işlediği çok sayıda cinayetin delillerini tekrar inceledi.

Geminin geliş-gidişine uygun
Marriott'a göre limana yakın bölgede işlenen bu cinayetler arasındaki zaman, bir geminin limana geliş gidişiyle uygunluk gösteriyor. Dedektif, bu bilgilerden Karındeşen Jack'in denizci olabileceği sonucunu çıkarıyor.

İhtimal çok yüksek
Karındeşen Jack'in, Temmuz 1888'de Barbados'tan Londra'ya gelen yük gemisi "Sylph"in mürettebatından olduğu tahmininde bulunan Marriott, geminin 22 Kasım 1888'de Karayiplere doğru yola çıktığını kaydetti.

Marriott, aynı tarihlerde Nikaragua'da da benzer cinayetler işlendiğine işaret ederek, Karındeşen Jack'in bir denizci olma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etti.
452
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.