Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kardashian'lara çocuk şoku

Kardashian'lara çocuk şoku

Amerikalı televizyon yıldızı Kim Kardashian’ın ailesiyle birlikte yürüttüğü hazır giyim işinde pazarladıkları ürünleri, Çin’de çocuk istismarı yapan fabrikalardan temin ettiği öne sürüldü

Güncellenme tarihi: 28.04.2014

KARDASHIAN'LAR AİLECE SOYUNDU

Amerikan Star dergisinin haberine göre, Çin’in Guangdong bölgesindeki fabrikalardaki işçiler insan haklarına aykırı muamelelere maruz kalıyor.

Fabrikalarda soruşturma kapsamında incelemelerde bulunan Küresel Emek ve İnsan Hakları Enstitüsü yetkilileri, aralarında çocukların da bulunduğu işçilerin haftada 84 saat, havalandırma imkanı olmayan bir ortamda saati bir dolara çalıştırıldığını tespit etti.

KIM KARDASHIAN FOTOĞRAFLARI

Ayrıca, soruşturma tutunağına göre barınma ve ihtiyacını işyerinde karşıladıkları için tüm gelirlerini yine patronlara veren işçilerin ellerine ayda yalnızca 15 dolar geçiyor. Giyim markalarından geçen yıl 65 milyon dolar ciro elde eden Kardashianlar’ın avukatı, ailenin iddiaları “çok önemsediklerini” ve derhal gerekli önlemleri alacaklarını açıkladı.

635
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.